Ekran oyunlarda donup kalıyor

Erdoğan09

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Bilgisayarımda oyun oynarken ekran aniden donup kalıyor ve hiçbir tuş çalışmıyor. Açma tuşuna basılı tutup kapatıyorum. Sonra tekrar açıp oyuna giriyorum bir süre oynadıktan sonra tekrar donup kalıyor. Ne alt F4 ne de CTRL+Alt+Delete işe yarıyor önceden donup kaldığında kötü cızırtı gibi bir ses çıkartıyordu şimdi o yok ama hala donup kalıyor. Servisi aradığımda temiz kurulum yapmamı söylediler ama çok kez yaptım ama durum değişmedi birkaç sefer servise gönderdim bana donanımsal bir hata olmadığını söylediler. Oturup da 1 saat oyun oynayamıyorum.(Daha önce GTA 5'te çok fazla oluyordu şimdi ise Fortnite ve Hitman'de çok oluyor.)
  • i7 9750h.
  • GTX 1050 3GB.
  • 16 GB 2666MHz RAM.
Ve 1 tane Samsung 256 GB M.2 SSD 1 tane de kutu şeklinde 480 GB Adata SSD kullanıyorum.

Soğutucu kullanıyorum. İşlemcim en fazla 75 dereceleri görüyor. Ekran kartı da en fazla 60 derece oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bariz donanımsal bir sorun gibi duruyor, ama sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadım. Bir sorum var; oyun dışında bu problemle daha önce karşılaştınız mı? Özellikle ağır işlemci veya ekran kartı gücü isteyen bir işte karşılaştınız mı?

Belki yardımcı olur.

Çok teşekkür ederim eğer sorun SSD'den kaynaklıysa derhal değiştireceğim 1.5 yıldır durmadan donuyor oyundan zevk alamıyorum.

Belki yardımcı olur.

Tekrar merhaba sorun onlarda değilmiş. Ama şunu keşfettim şarj cihazı takılı değil iken işlemci 95 derece değil 55 derece oluyor şarj cihazı bozuk olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı