Ekran tazeleme hızı 60Hz gözüküyor

Murooo_o

Centipat
Daha fazla  
MSI GL63 8rd i7 8750H işlemci GTX 1050 Ti ekran kartlı 16 GB RAM'li bir laptop kullanıyorum ve Linux kurulu bir şekilde hediye olarak aldım, sonradan Windows 10 Home yükledim laptop a. Linux kullanırken 120 Hz olan ekranım Windows da 60 Hz olarak görünüyor araştırdım ama bulamadım. Neden böyle olduğunu açıklayabilecek biri var mı acaba şimdiden teşekkür ederim.

MSI GL63 8rd i7 8750H işlemci GTX 1050 Ti ekran kartlı 16 GB RAM'li bir laptop kullanıyorum ve Linux kurulu bir şekilde hediye olarak aldım, sonradan Windows 10 Home yükledim laptop a. Linux kullanırken 120 Hz olan ekranım Windows da 60 Hz olarak görünüyor araştırdım ama bulamadım. Neden böyle olduğunu açıklayabilecek biri var mı acaba şimdiden teşekkür ederim.

Linux da kendin ekleyebiliyorsun sanırsam. Windows'ta CRU ile ekleyebilirsin.

Güncelledikden sonra;

Yenileme hızını değiştirmek için
Başlangıç düğmesini ve ardından Ayarlar > Sistem > Görüntü > Gelişmiş görüntü ayarları'nı seçin.

Yenileme hızı'nın altında istediğiniz fiyatı seçin.
Görüntülenen yenileme hızları ekranınıza ve neleri desteklediğine bağlıdır. Dizüstü bilgisayarları seçin ve harici ekranlar daha yüksek yenileme hızlarını destekler.

Güncelledikden sonra;

Yenileme hızını değiştirmek için
Başlangıç düğmesini ve ardından Ayarlar > Sistem > Görüntü > Gelişmiş görüntü ayarları'nı seçin.

Yenileme hızı'nın altında istediğiniz fiyatı seçin.
Görüntülenen yenileme hızları ekranınıza ve neleri desteklediğine bağlıdır. Dizüstü bilgisayarları seçin ve harici ekranlar daha yüksek yenileme hızlarını destekler.

Güncellemeyi yaptım fakat değişen bir şey olmadı

Ekran kartı güncelledikten sonra düzelmezse Windows ayarlarına girip ekran yenileme hız ayarını kontrol edin.

Güncelledim ama değişen bir şey olmadı

Ekran görüntüsü 2023-01-28 135736.png

Böyle birşey çıkması gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1674906536819.png
    1674906536819.png
    124,4 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı