Ekran video kaydediciler algılanabilir mi?

Tespit edildiğinde hakkınızda yapılacak yasak işlemlerin ve bu işlemlerin sonuçlarının risklerini alabiliyorsanız ekran kaydını alın.Ama bu zamanda böyle bir risk çok gereksiz.

Takıntılı olun ,tırnak yiyin , gece uykusuz kalın gerekirse bunlar diğer ihtimaldeki risklerden daha zararsızdır emin olun.
Teknik olarak anlaşılması mümkün mü? Yukarıda birisi anlaşılmaz demişti, kafam karıştı?
Dun ben de aynisini demistim. Sonunda benim gibi dusunen birisini gormek sevindirici.

Online mulakatta hata yapmaniz neredeyse kacinilmazdir, diyelim ki kaydi aldiktan sonra tekrar izlediniz ve bir soruya cevap verirken asiri tepki verdiginizi fark ettiniz ve utandiniz. Bu, ancak isveren size yanit verene kadar icinizi yemenize sebep olur. Bir baska sebep ise kimse kayit altina alinmak istemez, bu durum yasalarla da korunuyor zaten. Belki yakalanmayabilirsiniz ancak yaptiginiz isin etik olma boyutu da var. Tum bu olaylari gecip illa kayit almak isterseniz onceki actiginiz konuda OBS onerilmisti. Ekran yansitma gibi bir durum olmadigi surece masaustunden gizlenmesine gerek yok. Ustteki arkadasin da dedigi gibi, online sinav sistemlerinde oldugu gibi sekmeyi kontrol etme ve yapilan islemleri raporlama sistemi varsa gecmis olsun.

Bu madde sikintili, bence gayet belirtilmis. Son olarak bu insanlarla yaptiginiz gorusme olumlu gectikten sonra -veyahut karar asamasinda- adinizi illaki internette aratmayacaklar mi? Daha sonra bu konuyu actiginizi fark ederlerse sikinti yokken kendi kendinize sorun yaratmis olursunuz. Internete adlari yazildiginda, Technopat'ta actiklari konu dolayisiyla adlar ilk basta cikan insanlar var. Bu konuyu da gormeleri muhtemel. Konu, ne kadar etkilesim alirsa arama motorlarinda o kadar one cikartiliyor. Sonuc olarak, yapilmamasi gerektigi seklinde tavsiyelerimizi verdik. Riski alip yapmak size kalmis. Mulakatinizda basarilar.
Yani OBS tespit edilebilir mi?

Benim bildiğim kadarıyla teknik olarak mümkün değil , ama burda benim veya burdaki birçok kişinin bir konuyu bilmiyor olması veya şahit olmamış olması , öyle birşeyin olmayacağı anlamına gelmez.Bizim bilmediğimiz bir yöntem olabilir.Ben risklere dikkatinizi çekmek istemiştim.

Benim bildiğim kadarıyla teknik olarak mümkün değil , ama burda benim veya burdaki birçok kişinin bir konuyu bilmiyor olması veya şahit olmamış olması , öyle birşeyin olmayacağı anlamına gelmez.Bizim bilmediğimiz bir yöntem olabilir.Ben risklere dikkatinizi çekmek istemiştim.

Teşekkür ederim. Yeni bir fikir düşündüm, malum OBS 3.parti bir yazılım, peki xbox game bar aracılığıyla kayıt alsam nasıl olur sizce? Sonuçta dahili windows yazılımı, daha mı güvenli olur?

Teşekkür ederim. Yeni bir fikir düşündüm, malum OBS 3.parti bir yazılım, peki xbox game bar aracılığıyla kayıt alsam nasıl olur sizce? Sonuçta dahili windows yazılımı, daha mı güvenli olur?
Ben direk xbox game bar ( win + G kombinasyonu ile ara sıra bende ekran kayıtları almaktayım ) düşünerek teknik olarak almaları mümkün degil dedim zaten :)

Esasında IK departmanları bilgisayardan bile anlamazlar.
O açıdan endişelenmenize gerek yok. Eğer görüntü almak istiyorsanız alın. Ama bahsetttiğiniz durum etik ve profesyonel olmayan bir şey.

Esasında IK departmanları bilgisayardan bile anlamazlar.
O açıdan endişelenmenize gerek yok. Eğer görüntü almak istiyorsanız alın. Ama bahsetttiğiniz durum etik ve profesyonel olmayan bir şey.
Mülakatı profesyonel bir İK şirketi yapıyor. Yani taşeron bir kurum, tamamen ik odaklı. Sizce anlayabilirler mi?

Mülakatı profesyonel bir İK şirketi yapıyor. Yani taşeron bir kurum, tamamen ik odaklı. Sizce anlayabilirler mi?
Sanmıyorum.
Yukarıdaki tavsiyelerimi lütfen dikkate alın. Bence sadece görüşmeye odaklanın.
Bir mülakatta rahat ve kararlı yanıtlar vermeniz, güleryüzlü ve iyi bir izlenim bırakmanız, aslında size soracakları sorulara vereceğiniz cevaplardan daha önemlidir.

Kamerayı doğru ayarlayın. Yukardan bakan bir açı sizi sinirli / tehtitkar gösterir. Alttan bakan bir açı ise fazlası ise kendini büyük gören izlenim verecektir. Altına kitaplar vazo vb yükselti ile karşınıza doğru açıda doğru pozisyonda konumlandırın.

Teknik sorun yaşamamak için de önlem alın.
İyi bir bağlantı kalitesi sağlayın. Görüşmeden önce bir arkadaşınızla görüntülü görüşme yapın, gecikme bağlantı kopukluğu, ses problemleri gibi sorunlar yaşamamak için.

Eğer bağlantınız kötüyse mobil data - wifi, o da olmadı, tercih edeceğiniz bir cafe ortamı dahi olabilir.

Sanmıyorum.
Yukarıdaki tavsiyelerimi lütfen dikkate alın. Bence sadece görüşmeye odaklanın.
Bir mülakatta rahat ve kararlı yanıtlar vermeniz, güleryüzlü ve iyi bir izlenim bırakmanız, aslında size soracakları sorulara vereceğiniz cevaplardan daha önemlidir.

Kamerayı doğru ayarlayın. Yukardan bakan bir açı sizi sinirli / tehtitkar gösterir. Alttan bakan bir açı ise fazlası ise kendini büyük gören izlenim verecektir. Altına kitaplar vazo vb yükselti ile karşınıza doğru açıda doğru pozisyonda konumlandırın.

Teknik sorun yaşamamak için de önlem alın.
İyi bir bağlantı kalitesi sağlayın. Görüşmeden önce bir arkadaşınızla görüntülü görüşme yapın, gecikme bağlantı kopukluğu, ses problemleri gibi sorunlar yaşamamak için.

Eğer bağlantınız kötüyse mobil data - wifi, o da olmadı, tercih edeceğiniz bir cafe ortamı dahi olabilir.
Tavsiyelerin için çok teşekkürler 💚

Yeni konular

Geri
Yukarı