Ekran yenileme hızında sadece 144Hz var

O zaman Intel ekran kartını devre dışı bırakın yapmak için:
Bilgisayar açılırken BIOS'a girin (F12) > Advanced > ınternal devices > ınternal CPU > disabled yapın ve kaydedin ardından BIOS'tan çıkın.
Bu ayarı harici ekran olmayan cihazlarda yapamazsınız. Hocam şöyle yapalım. En boy oranını koru diye bir yer olması lazım. Orayı değiştirdiğinizde çözünürlük ve hertz değişimini yapabilirsiniz.

Bu ayarı harici ekran olmayan cihazlarda yapamazsınız. Hocam şöyle yapalım. En boy oranını koru diye bir yer olması lazım. Orayı değiştirdiğinizde çözünürlük ve Hertz değişimini yapabilirsiniz.

Bu ayar optimusu kapatıyor ve sadece MUX Switch destekli cihazlarda var. Excalibur G900 da bu özellik var. Üstelik laptopta RTX 2060 var harici ekran kartı olarak(konu sahibinin).

Bu ayar optimusu kapatıyor ve sadece MUX Switch destekli cihazlarda var. Excalibur G900 da bu özellik var. Üstelik laptopta RTX 2060 var harici ekran kartı olarak(konu sahibinin).
Hocam kapattım biostan nvida denetim masasasının ayarlarında özel olarak hz değerini değiştrim ve oldu teşekkür ederim.

Hocam kapattım biostan nvida denetim masasasının ayarlarında özel olarak hz değerini değiştrim ve oldu teşekkür ederim.
Dostum merhaba, aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Nvidia denetim masasından nasıl hz değerini değiştirdin, bende sadece 3d ayarları mevcut ve buradaki menülerde hz değiştirme yerini göremedim. Ekran görüntüsü atabilir misin?
Bende G900 kullanıyorum, ama Bios ayarlarında advanced kısmında internal devices kısmında, internal cpu kısmı yok, biosa update mi yapmam gerekli.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı