Ekrana görüntü geç geliyor

Ceyhun Çakman

Centipat
Yaklasik 3-4 haftadır Power tuşuna bastığımda görüntü 10 15 dk geçmesine rağmen gelmiyor. Reset duğmesine basıyorum 5dk sonra açılıyor. Kasamın Power tuşunun olduğu yerde yanan bir ışık var ilk aldığım zamanlar mavi yanıyordu şu an turuncu yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • RX 460 4 GB ekran kartı
  • Ryzen 3 1200 işlemci
  • 8 GB G.Skill RAM
  • H110M anakart
  • 350W Frisby kasa
  • 1TB harddisk

Düğmeye basıyorum 15-20 dakika beklesem de gelmiyor ekran. Reset tuşuna basıyorum 5 dakika sonra geliyor direkt parola ekranı geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200218_130033_2.jpg
    IMG_20200218_130033_2.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20200218_130032.jpg
    IMG_20200218_130032.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 40
Sarı ışığı uyarı ışığı olarak algılayabiliriz. Çoğu sistemlerde böyledir. Ama emin değilim sistemde ters giden bir şeyler olmalı Kablolar'da terslik olabilir kopmuş vs. Ya da HDD (hard disk) sıkıntı olabilir. Bir kontrol etsen iyi olur.

Şöyle bir soru sormuştum; gelmiyor dediğin anakartın logosu dahi gelmiyor mu?
Yani ekran açılıyor mu yoksa direk No Singal mi?

Siyah ekran var monitörün ışığı hafif bir şekilde turuncu yanıp sönüyor.

Bende de aslında bu sıkıntı var böyle sarı ışık falan yanmıyor ama Power'e bastığımda 1-2 dakika gelmiyor ardından resete basıyorum 1 dakikada geliyor.

PC'yi 3 yıl önce aldım bana aldığım yerdeki yetkili güç kaynağının şu anlık idare edeceğini fakat 2 3 yıl sonra sıkıntı yaratacağını söylemişti sence güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı