Ekrana görüntü gelmiyor ve 1 uzun 2 kısa bip sesi

@MertSerdar çünkü çoğu kişi bu konuda yanlış bilgilendirme yapıyor. Böyle bir şey gördükleri zaman direkt internetten aratıp karşılarına çıkan ilk sonucu yazıyorlar. Ben de yapmışım zamanında, Vavien. hocam sağ olsun doğrusunu öğrendim ondan.

Zaten nedenini de açıklamış aslında, her ses her anakartta aynı soruna işaret etmiyor. Firmadan firmaya değişiklik gösteriyor.

Ya bu Vavien. niye herşeye kızgın atıyor?
Kaynak göstermeden bir şeyler uyduranlara atıyorum. Test sınavda şık sallamaktan farksız. Denilen şey doğru olabilir mi, evet. Yine de anlamsızca doğru olmuş olur.
Muhtemelen konu sahibinin anakartının kutusundan çıkan kullanım kılavuzu ya İngilizce ya da Türkçe. Asıl cevap onda yazıyordur diye umuyorum. Burada sadece Çince var.
@Vavien. neden kızgın atıyorsun, sorunun nedir? Daha iyi bir fikrin varsa söyle sayın bilgisayar mühendisi.
Nedenini anlattım. Bilgisayar mühendisi olduğumu anlamanız hoş. Fikrimi de belirttim. Daha iyisine sahipseniz buyurun.
Hadi diyelim o dedi ben ondan çaldım...
Çalmak... Aynen. Sizin üstün nöronlarınıza eriştim. Oradaki dayanağınızı görüp sizin haklı olduğunuza karar verdim. Acemilik işte. Arada oluyor öyle.

Kaynak göstermeden bir şeyler uyduranlara atıyorum. Test sınavda şık sallamaktan farksız. Denilen şey doğru olabilir mi, evet. Yine de anlamsızca doğru olmuş olur.
Muhtemelen konu sahibinin anakartının kutusundan çıkan kullanım kılavuzu ya İngilizce ya da Türkçe. Asıl cevap onda yazıyordur diye umuyorum. Burada sadece Çince var.

Nedenini anlattım. Bilgisayar mühendisi olduğumu anlamanız hoş. Fikrimi de belirttim. Daha iyisine sahipseniz buyurun.
Senin fikrini ben zaten önerdim ve üstüne kızgın attın. Seni anlamak gerçekten güç.

@tirabzonun_kaymagi hocam paylaşmıştı.

@tirabzonun_kaymagi hocamın açtığı konu:

Senin fikrini ben zaten önerdim ve üstüne kızgın attın. Seni anlamak gerçekten güç.
Benimki fikir, seninki sallama. Dayanağı yok. Dünya düz demekten farksız. Bunu idrak edememen üzücü.
Normalde olması gereken buradaki gibi bir belgeye ulaşılıp tablo şeklinde ya da "beep" kelimesi aratılarak (ki bu belge için bu şekilde yapmak daha doğru) konuda belirtilen bip sesinin ne anlama geldiğine bakılır. Öyle yok ekran kartıymış yok bellekmiş denmez. Bilgisayarın kaç parçası var zaten? Salla gitsin, değil mi?
@BerkeP hocam paylaşmıştı.
Hocan hata yapmış. Buradaki 1 uzun 2 kısa ile oradaki aynı değil. Bu bile bu tip durumlarda verilebilecek sabit bir cevap olmadığını anlamanız için yeterli olmalı. Ama maalesef akıllanmıyorsunuz.

Hocanızın paylaştığı sayfada 1 uzun 2 kısa için ekran kartı hatası derken ASUS bellek hatası demiş. ASUS bir anakart için hangisine güvenelim istersiniz?

Tamam uzatma sende.Adam daha iyi biliyor ve doğru da söylüyor, terapat olmasından belli bildiği.Üstelik yazdığı şeylerin daha teknik ve doğru olduğu da gayet aşina.Senin önerinden hareketle yazmadı adam belli zaten biliyor.Anakart modelini kontrol etti hepsinde aynı olmadığı için önce.

Terapat olmasından belli bildiği.
Terapat olmayla alakası yok. Mesaj atıp herkes olabilir. Bir kerecik anakart kullanım kılavuzu okumak bile bir sürü bilgi kazandırır insana. Her şeyi internette insanların yazdığı şeylerden öğrenmek doğru değil. Önüne gelen bir şeyler yazıyor ve bu tip yanlış bilgiler yayılıyor bu sayede. Teknolojik ürünlerin kullanım kılavuzları olur. Sorun çıktığında başvurulacak ilk yer odur. İnternet üzerinden başvurmaya çalıştığımızda Çince ile karşılaştık. ASUS'un böyle bir şey yaptığını ilk defa görüyorum. Normalde hatırı sayılır genişlikte bir dil yelpazesi ile yayınlar kullanım kılavuzlarını.

@Vavien. reis bip sesi neyden geliyor onu söylesene direkt.
Tamam uzatma sende.Adam daha iyi biliyor ve doğru da söylüyor, terapat olmasından belli bildiği.Üstelik yazdığı şeylerin daha teknik ve doğru olduğu da gayet aşina.Senin önerinden hareketle yazmadı adam belli zaten biliyor.Anakart modelini kontrol etti hepsinde aynı olmadığı için önce.
Boş konularda gezinerek Terapat olabilirsin.

Terapat olmayla alakası yok. Mesaj atıp herkes olabilir. Bir kerecik anakart kullanım kılavuzu okumak bile bir sürü bilgi kazandırır insana. Her şeyi internette insanların yazdığı şeylerden öğrenmek doğru değil. Önüne gelen bir şeyler yazıyor ve bu tip yanlış bilgiler yayılıyor bu sayede. Teknolojik ürünlerin kullanım kılavuzları olur. Sorun çıktığında başvurulacak ilk yer odur. İnternet üzerinden başvurmaya çalıştığımızda çince ile karşılaştık. ASUS'un böyle bir şey yaptığını ilk defa görüyorum. Normalde hatırı sayılır genişlikte bir dil yelpazesi ile yayınlar kullanım kılavuzlarını.

Hocam bende emin değilim olabilir demiştim ama yine kızmışsınız :)

Geri
Yukarı