Ekrana görüntü gelmiyor

IDisaster

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Kasamda hiçbir problem yoktu sabah bir açtım kasaya görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir?
Fanlar çalışıyor sıvı soğutma çalışıyor ekran kartı ışığı yanıyor her şey normal gibi gözüküyor fakat ekrana görüntü gelmiyor.

resimler bunlar

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    211,5 KB · Görüntüleme: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    126,8 KB · Görüntüleme: 33
dahili grafik birimin yok işlemci 10700kf
ramlerin ikisininde bir anda yanacağını düşünmüyorum ikisinide tek tek taktım fakat tepki yok ramlerden olduğunu sanmıyorum işlemci yansaydı tepki vermezdi diye düşünüyorum.
ekran kartı yanmış olabilir mi her türlü şeye açığım
Hocam dediğim gibi şüpheli ekran kartı, BIOS ta gelmiyor. Ekran kartını komple çıkarın ve geri takın tekrar.

Güç kaynağı, anakart ve ekran kartı kaldı hocam geriye. Güç kaynağı baş şüpheliye düşüyor şu anlık beslemiyor olabilir bir parçayı yeterince. Güç kaynağından ses geliyor mu? cızırtı vs. Çok zor hocam uzaktan anlatmaya çalışmak, ama en büyük sıkıntıya sokan işlemci oldu dahili grafik birimi olsa şimdiye teşhis ederdik. Başka arkadaşlarda yorum yapsa güzel olurdu.

Eğer ki ekran kartını monitöre bağladığınız ara kablo (DP/HDMI) mefta olmadıysa ve BIOS dahi gelmiyorsa; RAM, işlemci, ekran kartı (işlemcinizde dahili grafik birimi olmadığı bilgisiyle) veya PSU'da sıkıntı var demektir. SSD/HDD bozulsa dahi BIOS ekranı gelir.

Sorunu tespit etmek adına anakartınızın üzerinde uyarı ışıkları yanıyor olması lazım. Onu kontrol ettiniz mi?

Eğer ki ekran kartını monitöre bağladığınız ara kablo (DP/HDMI) mevta olmadıysa ve BIOS dahi gelmiyorsa; RAM, işlemci, ekran kartı (işlemcinizde dahili grafik birimi olmadığı bilgisiyle) veya PSU'da sıkıntı var demektir. SSD/HDD bozulsa dahi BIOS ekranı gelir.

Sorunu tespit etmek adına anakartınızın üzerinde uyarı ışıkları yanıyor olması lazım. Onu kontrol ettiniz mi?

Anakartımın üstünde uyarı ışığı yok. Modelde öyle bir şey mevcut değil yarın farklı bir ekran kartı takacağım sisteme eğer yine görüntü alamazsam PSU ve anakarta yöneleceğim işlemcide hala problem olduğunu sanmıyorum.

Anakartımın üstünde uyarı ışığı yok. Modelde öyle bir şey mevcut değil yarın farklı bir ekran kartı takacağım sisteme eğer yine görüntü alamazsam PSU ve anakarta yöneleceğim işlemcide hala problem olduğunu sanmıyorum.

Hocam ilk resimde gördüğüm anakart modeliniz şu ise mevcut.

Dosya Ekleri

• z590.jpg
    z590.jpg
    107,6 KB · Görüntüleme: 17
  • Z590-1.jpg
    Z590-1.jpg
    169,1 KB · Görüntüleme: 18
Anladım hocam yanılmışım. Farklı bir ekran kartı ile deneyeceğinizi yazmıştınız, deneyebildiniz mi? Son durum nedir?

Daha denemedim deneyeceğim hocam umarım görüntü alabilirim.

Konuyla ilgilenen herkese teşekkürler ekran kartım maalesef bozulmuş yapacak hiçbir şey yok sağlık olsun herkese teşekkür eder benzer konuda başı ağrıyan insanlar olursa benimki kartı değiştirerek çözüldü umarım yaşayan arkadaşlarda farklı şekillerde çözüm yöntemi bulurlar :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı