Ekranda çıkan renkli küçük noktalar

Snowpiercer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar PC de normal film izlerken bir anda bu küçük noktalar çıkmaya başladı sonra bu hale geldi. Ekran kartı mı arızalı yoksa anakartımdan mı çünkü başka ekran kartı takınca da PC çalışmıyor. Bir de ben normal olarak Google'dan bir fotoğraf alıp PC de USB'ye attım çıkartırdığım kağıtda bile bu noktalar gözüküyor? R.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-05 003947.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-05 003947.png
    296,8 KB · Görüntüleme: 348
İyi akşamlar PC de normal film izlerken bir anda bu küçük noktalar çıkmaya başladı sonra bu hale geldi. Ekran kartı mı arızalı yoksa anakartımdan mı çünkü başka ekran kartı takınca da PC çalışmıyor. Bir de ben normal olarak Google'dan bir fotoğraf alıp PC de USB'ye attım çıkartırdığım kağıtda bile bu noktalar gözüküyor? R.
Chipset sıkıntısı gibi ekran kartınız nedir?

Önce ekran kartı slotunu ve monitöre giden kablonuzu kontrol edin. Bu arada mesela Furmark çalıştırın açılıyor ve bir süre devam ediyorsa ekran kartından kaynaklanmıyor diyebilirsiniz.

Önce ekran kartı slotunu ve monitöre giden kablonuzu kontrol edin. Bu arada mesela Furmark çalıştırın açılıyor ve bir süre devam ediyorsa ekran kartından kaynaklanmıyor diyebilirsiniz.
Furmark ı indirdim ayarları nasıl seçmeliyim
RAM kaynaklı mı değil mi anlamak için bir Memtest86 yapıp sonuçları paylaşınız. Eğer temiz çıkarsa ekran kartı gitmiştir.

Düzeltme: Genelde bu sorunu gördüğüm zaman GPU gitmiş oluyor.
Yarına o testi yapıp sonucu yazacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı