Ekranda çıkan renkli küçük noktalar

Snowpiercer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar PC de normal film izlerken bir anda bu küçük noktalar çıkmaya başladı sonra bu hale geldi. Ekran kartı mı arızalı yoksa anakartımdan mı çünkü başka ekran kartı takınca da PC çalışmıyor. Bir de ben normal olarak Google'dan bir fotoğraf alıp PC de USB'ye attım çıkartırdığım kağıtda bile bu noktalar gözüküyor? R.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-05 003947.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-05 003947.png
    296,8 KB · Görüntüleme: 344
Eki Görüntüle 1233705

Test sonuçları böyle.
Kart gittiyse yapacak bir şey yok. 1dakikalık test.
Sıkıntı olan ekran kartının furmark testi geçebileceğini sanmıyorum. Kabloları, ekran kartı ve monitörün girişlerini kontrol edin bence. Başka kablo veya başka giriş çıkışlara takarak deneyin imkan varsa.

Ekran kartının bellekleri değişebilir, değil mi? Değişebilir ise fiyatı hakkında bilginiz var mı?
Evet, değişebilir fakat hem değiştirebilecek becerisi olan kişiyi bulmak hem de mikroçip (ki bellek çiplerini bulmak şu devirde imkansıza yakın) temin etmek çok zor. Bununla orantılı olarak fiyat da garip seviyelerde olacaktır.

Onu nasıl yapacağım. AMD Radeon dan yapılan sürücü ve yazılım güncelleştirmesinden farklımı
Onu nasıl yapacağım. AMD Radeon'dan yapılan sürücü ve yazılım güncelleştirmesinden farklımı.

Okursan anlarsın anlatımlı şekilde yapılıyor güvenli modda yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı