Ekranda dikdörtgen pixeller çıkıyor

Feliron

Hectopat
RAM
8GB
Ekran kartı
Nvidia Geforce 740m
İşlemci
i5
Çoğu oyunda veya programda ekranda resimdeki gibi dikdörtgen pixeller çıkıyor laptopumda NVIDIA GeForce 740M ekran kartı var bu ekran kartını devre dışı bırakınca sorun çözülüyor. Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yükledim fakat bir işe yaramadı. Ne yapabilirim?

Hatta FIFA Online 4 oyunu açılmıyor aşağıdaki hatayı veriyor.

Normal Windows ekranında veya Chrome'da sorun yok herhangi bir program (Spotify, Photoshop) veya oyunda böyle pixeller çıkıyor karşıma.

Dosya Ekleri

• DFB4093F-2F77-46D5-A1EC-1C25A46A4597.jpeg
    DFB4093F-2F77-46D5-A1EC-1C25A46A4597.jpeg
    212,7 KB · Görüntüleme: 45
  • 5AE9C4EE-F2BA-47AC-9E5C-BCD8BD2992B4.jpeg
    5AE9C4EE-F2BA-47AC-9E5C-BCD8BD2992B4.jpeg
    221,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu oyunda veya programda ekranda resimdeki gibi dikdörtgen pixeller çıkıyor laptopumda NVIDIA GeForce 740M ekran kartı var bu ekran kartını devre dışı bırakınca sorun çözülüyor. Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yükledim fakat bir işe yaramadı. Ne yapabilirim?

Hatta FIFA Online 4 oyunu açılmıyor aşağıdaki hatayı veriyor.

Normal Windows ekranında veya Chrome'da sorun yok herhangi bir program (Spotify, Photoshop) veya oyunda böyle pixeller çıkıyor karşıma.
Ekran kartı Vram hatasına benziyor lakin temiz kurulum yapıp temiz driver ile test etmenizi öneririm gördügüm kadarı ile ddu ile tam olarak kaldıramamışsınız parçalar kalmış gibi hatadan anladıgım kadarı ile.

Format atın önemli dosyanız yoksa en temizi.

Ekran kartı Vram hatasına benziyor lakin temiz kurulum yapıp temiz driver ile test etmenizi öneririm gördügüm kadarı ile ddu ile tam olarak kaldıramamışsınız parçalar kalmış gibi hatadan anladıgım kadarı ile.

Format atın önemli dosyanız yoksa en temizi.
yazmayı unutmuşum ama format da attım o da bir işe yaramadı maalesef

Geri
Yukarı