Ekranda dikey çizgiler

gncdgms

Hectopat
Ekranımda renkli dikey çizgiler oluştu. Ekran kartımdan olduğunu düşünüp, bilgisayarımı onboarddan çalıştırdım görüntü düzeldi. Bilgisayarımın donanımları 2013 model olduğu için ekran kartına çok para vermek istemiyorum. Acaba ekran kartım tamir edilebilir mi? Ne gibi sorun olmuş olabilir?

Ekranımda renkli dikey çizgiler oluştu. Ekran kartımdan olduğunu düşünüp, bilgisayarımı onboarddan çalıştırdım görüntü düzeldi. Bilgisayarımın donanımları 2013 model olduğu için ekran kartına çok para vermek istemiyorum. Acaba ekran kartım tamir edilebilir mi? Ne gibi sorun olmuş olabilir?
Çok fazla arıza sebebi olabilir mosfetlerden tutunda dirençlere kadar elinize bir multimetre alıp tek tek kontrol etmeniz lazım.

Ekran kartının modeli nedir? Uğraşmaya değmeyecek bir kart ise yenisini al. Böyle bir sorun alıp fırınlama ile düzelten olmuştu fakat sağlıklı bir yöntem değildir.

Ekran kartının modeli nedir? Uğraşmaya değmeyecek bir kart ise yenisini al. Böyle bir sorun alıp fırınlama ile düzelten olmuştu fakat sağlıklı bir yöntem değildir.

Sapphire HD6570 2 GB 128 Bit ekran karti modelim. 1 hafta önce de MSI AMD Radeon R7 240 aldim fakat ekrana goruntu gelmeyince iade ettim.2. defa yine aldim tekrar ayni sorun oldu. Şimdi bunuda iade edeceğim. Not: Anakartım ve slot uyumlu.

Sapphire HD6570 2 GB 128 Bit ekran karti modelim. 1 hafta önce de MSI AMD Radeon R7 240 aldim fakat ekrana goruntu gelmeyince iade ettim.2. defa yine aldim tekrar ayni sorun oldu. Şimdi bunuda iade edeceğim. Not: Anakartım ve slot uyumlu.
Slot bozuk olabilir mi? Yani 2 kartında bozuk çıkması tuhaf bir durum.
Slot bozuk olabilir mi? Yani 2 kartında bozuk çıkması tuhaf bir durum.
Belki ilk kart da bozuk değil başka bir bilgisayarda deneme imkanınız varsa deneyin.

Merhaba. Geçmiş olsun. Başıma 3 kere geldi. Fırınlamayla düzeltildiği oluyor ancak tamamen düzelmesi zor. Bugün düzelir, yarın tekrar arıza verir. Ben bir süre öyle kullandım eski kartımı, sonra kendi kendine düzeldi birkaç gün sonra tekrar bozuldu. Donanımsal bir hata maalesef. Yazılım driver vs fayda etmez. Bellek arızası.

Bariz ki kartlar değil sorun sisteminiz kartları bozuyor. Kart değişimi fayda etmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı