Çözüldü Ekranda görüntü var ama 9400 GT aygıt yöneticisinde gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa M****

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba elimde bir anakart vardı çalışırsa kullanmak için denedim açıldı, sonra kullanmamaya karar verdim kasayı tekrar kurup çalıştırdığımda görünsü kalitesiz geldi (onboard çıkışı gibi), aygıt yöneticisine girdim görüntü bağdaştırıcılarında Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı vardı. Ekran kartını söktüm taktım soketi temizledim ama düzelmedi bilgisayarı çalıştırdığımda ekran kartının ismi falan yazıyor ama kullanamıyorum. Acaba yanmış olabilir mi?

-Ekran kartı -> NVIDIA GeForce 9400 GT 1GB.
-Anakart -> P5KPL-AM-SE
-İşlemci -Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.50 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Böyle bir şey oldu, görüntü düzeldi ama hala aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt diyor.

Hocam siz en iyisi bilgisayarı güvenli moda alıp DDU ile kaldırın. Sonrada düzgün bir şekilde siteden driverı indirin. Görüntü zaten güncellendiği zaman düzelir ama görünen o ki driver hiçbir şekilde yüklenmemiş.
Böyle bir şey oldu, görüntü düzeldi ama hala aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt diyor.

Hocam siz en iyisi bilgisayarı güvenli moda alıp DDU ile kaldırın. Sonrada düzgün bir şekilde siteden driverı indirin. Görüntü zaten güncellendiği zaman düzelir ama görünen o ki driver hiçbir şekilde yüklenmemiş.

Çözüm
DDU ile silip sıfırdan yükleyin. Ayrıca Driver Booster denen tek vasfı bilgisayarda yer kaplamak olan çöpü silin.

Sıfırdan yüklemekten kastınız format değil değil mi? Sürücüleri DDU adlı program ile kaldırıp tek tek elle yüklememmi gerekiyor doğru mu anladım hocam?

Hocam biraz daha m@la anlatır gibi anlatabilirseniz...

Şimdi hocam bilgisayarınıza bu programı indirin.
Ondan sonra bilgisayarınızıdan güncelleme & güvenlik bölümüne girip kurtarma menüsünü açın. Menüden gelişmiş başlatmaya girin ve yeniden başlatın. Yeniden başlayınca sizi bir yere atacak oradan başlatma seçeneklerine gelip güvenli moda girin. Güvenli modda PC açıldıktan sonra DDU programına girip ekran kartını silin. Sildikten sonra muhtemelen yeniden başlatmanızı isteyecek yeniden başlatın sonra indirdiğiniz ekran kartı sürücüsünü kurun. Kurduktan sonrada yeniden başlatın artık sorun falan kalmaz inşallah.

hocam biraz daha m@la anlatır gibi anlatabilirseniz...
Eğer çözüm dediğim gibiyse çözüm diye işaretlersen sevinirim 🙂

Sıfırdan yüklemekten kastınız format değil değil mi? Sürücüleri DDU adlı program ile kaldırıp tek tek elle yüklememmi gerekiyor doğru mu anladım hocam?
Değil hocam. Display driver uninstaller adında sürücüleri silen bir program var. Bunu indirip sistemi güvenli modda açın. Ardından sürücüleri silin ve yeniden başlatın. Son olarak da doğru sürücüyü kurun.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (74).png
    Ekran Görüntüsü (74).png
    112,5 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı