Ekranda karıncalanma oluyor

Swinz

Centipat
RAM
Crucial 2*8
SSD veya HDD modeli
Longline 500GB M.2 SSD
Ekran kartı
RX550 4 GB
Anakart
ASUS H410M-K
İşlemci
Intel i3-10100F
Ekranda karıncalanma oluyor. Bazen kasa açılıyor, monitöre görüntü gelmiyor. Çözebilmiş değilim. Bilen yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230131_223403.jpg
    IMG_20230131_223403.jpg
    606,5 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranda karıncalanma oluyor. Bazen kasa açılıyor, monitöre görüntü gelmiyor. Çözebilmiş değilim. Bilen yardımcı olabilir mi?

Hocam monitörü başka bir bilgisayarda deneme şansınız var mı? Şayet orada da olursa sorun panelde, kabloyu değiştirebilirsiniz. Eğer kabloyu değiştirince sorun ortadan kalkıyor ise sorun zaten kablodadır.

Hdmi veya Vga ise vga kablosunu değiştirip deneyin bende de olmuştu fskst bu kadar fazla değil. Ayrıca ekranı ss alıp telefonunuza fotoğrafı yollayın. Telefonda ekran kusursuzsa ekran kartında sorun yoktur. En azından ben böyle anlıyorum.

HDMI kablosunu değiştim sorun yine devam ediyor.

Hocam ekran kartından kaynaklanıyor olabilir mi? Görüntüyü onboard almayı deneyin üzerinden deneyin. Yani anakart üzerinden. Ya da monitörden kaynaklanabilir hocam. Yüksek ihtimalle sorun panelde. Ama deneyebilirsiniz.

Hocam ekran kartından kaynaklanıyor olabilir mi? Görüntüyü onboard almayı deneyin üzerinden deneyin. Yani anakart üzerinden. Ya da monitörden kaynaklanabilir hocam. Yüksek ihtimalle sorun panelde. Ama deneyebilirsiniz.

İşlemcim desteklemediği için ekran kartından görüntü alamıyorum monitörüde değiştirip farklı bir monitörle denedim sorun devam ediyor.

İşlemcim desteklemediği için ekran kartından görüntü alamıyorum monitörüde değiştirip farklı bir monitörle denedim sorun devam ediyor.

Hocam sorun ekran kartında o zaman. Tek o kaldı. Başka ekran kartı diyeceğim ama evinizde olmayabilir. Sorun ekran kartında hocam sizin. Tam nedenini bilmiyorum ama sorun ekran kartında muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı