Ekranda karıncalaşma var

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Google'da gezerken sayfayı hafif yukarı veya aşağı sayfayı hareket ettirdiğim zaman karıncalaşma oluyor yakına baktığım zaman. Titreşme de oluyor ama DxDiag'tan baktığım zaman sorun bulunamadı yazıyor. Sizce sıkıntı var mı? Monitör 1366x768 60Hz TN panel.

Ayrıyeten GFN açılırken ki siyah ekranda da titreşme var.

Yok hocam atamam şu an 1 saat sonra ne yazık ki ama şöyle tarif edeyim. Farenizin ortasına basın ve hafi yukarı veya aşağı hareket ettirin. Yazıların altında hafig beyaz noktalar oluşuyor titreterek ama yakından bakınca uzaktan bakınca çok yok gibi. Nvidia da isr siyah kısımlarda titreşme yani çok hafif gidip gelme var renkler koyulaştığı zaman ama hafif normalde video izlerken falan sıkıntı yok.

Yok hocam atamam şu an 1 saat sonra ne yazık ki ama şöyle tarif edeyim. Farenizin ortasına basın ve hafi yukarı veya aşağı hareket ettirin. Yazıların altında hafig beyaz noktalar oluşuyor titreterek ama yakından bakınca uzaktan bakınca çok yok gibi. Nvidia da isr siyah kısımlarda titreşme yani çok hafif gidip gelme var renkler koyulaştığı zaman ama hafif normalde video izlerken falan sıkıntı yok.

Aynı çözünürlükte monitör var dediğiniz sorun mevcut ama monitörün dibine girince oluyor ama o kadar dibine girilmediği sürece bir sorun olmaz.
Görsel olmadan bir şey demek zor.
  • Monitör kablosunda ve VGA/DVI soketi tam oturmadığında veya pinleri yamulduğunda bu durum olabilir.
  • Çevirici (VGAToHDMI vb.) kullanıyorsanız onda bir sorun olabilir.
  • Overclock yaptıysanız buna benzer sorunlar olabilir.
  • Ekran kartı yuvaya tam oturmadığında bu sorunlar olabilir.
  • Son olarak monitörde arıza olabilir bunu da bilginiz yoksa kendiniz yapamazsınız tv/monitör tamircisi yapabilir.

Hocam sistem laptop. Bir kaç defa işlemcide hız aşımı oldu ama sonrasında bir şey olmadı sistemde fotoğraf atıyorum sizin için

Google'da gezerken sayfayı hafif yukarı veya aşağı sayfayı hareket ettirdiğim zaman karıncalaşma oluyor yakına baktığım zaman. Titreşme de oluyor ama DxDiag'tan baktığım zaman sorun bulunamadı yazıyor. Sizce sıkıntı var mı? Monitör 1366x768 60Hz TN panel.

Ayrıyeten GFN açılırken ki siyah ekranda da titreşme var.
Video çekin ve buraya atın. Eğer videoda aynı sorun varsa ekran kartınız sıkıntılı. Eğer videoda sorun gözükmüyorsa ekran kartı değil monitör arızalıdır. Gidip telefondan video çekmeyin ha bandicam gibi bir programdan çekin videoyu :D

Şimdi göndericektim videoyla :D tamam hocam kaydediyorum.

Hocam buyrun.

Burada daha belirgin.

Son düzenleme:
Şimdi göndericektim videoyla :D tamam hocam kaydediyorum.

Hocam buyrun.

Burada daha belirgin.

İncelememde iki Videoda'da sorun bulamadım, sanırım siz aşağı yukarı kaydırırken olan hafif titreşimden bahsediyorsunuz o çok normal endişe etmenize gerek yok. Tabii diğer arkadaşlar da incelesin, yorumlasın belki farklı bir şey olabilir ama dediğim gibi bir sorun göremedim.

İncelememde iki Videoda'da sorun bulamadım, sanırım siz aşağı yukarı kaydırırken olan hafif titreşimden bahsediyorsunuz o çok normal endişe etmenize gerek yok. Tabii diğer arkadaşlar da incelesin, yorumlasın belki farklı bir şey olabilir ama dediğim gibi bir sorun göremedim.
Teşekkürler hocam babamda aynı şeyi söylemişti ben de şüpheleniyordum sizde de var mı bir bakabilir misiniz? ya da video atar mısınız maksat içim rahatlasın.

Hocam 2. videoya da baktınız mı?

Teşekkürler hocam babamda aynı şeyi söylemişti ben de şüpheleniyordum sizde de var mı bir bakabilir misiniz? ya da video atar mısınız maksat içim rahatlasın.

Hocam 2. videoya da baktınız mı?

Her ikisine de baktım, bir problem yok içiniz rahat olsun. Yıllar önce ben de sizin gibiydim bu aşağı yukarı yaparken oluşan sorundan ve masaüstünde yenile veya f5 yaparken oluşan gecikmeyi araştırmadığım, bakmadığım yer kalmadı pekte bir şey bulamamıştım sonra bıraktım araştırmayı. Youtubeda da eski videolara bakarsanız çoğu insanda mevcut bu durum. Yani diyeceğim tamamen psikolojik bu.

Geri
Yukarı