Çözüldü Ekranda kırmızı çizgiler var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Conspirator7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bızım eskıden kalma bir tane bilgisayar var uzun suredır açmıyordum şımdı açtığımda ekranda kırmızı çızgıler ortaya çıktı. Anatakart ASRock N73V-S bir de ekran kartı modelı ayarlarda gorunmuyor.

Dosya Ekleri

• Ayarlar 27.09.2022 19_11_20.png
    Ayarlar 27.09.2022 19_11_20.png
    39,4 KB · Görüntüleme: 57
  • WhatsApp Image 2022-09-27 at 10.34.11.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-27 at 10.34.11.jpeg
    87,1 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba. Bızım eskıden kalma bir tane bilgisayar var uzun suredır açmıyordum şımdı açtığımda ekranda kırmızı çızgıler ortaya çıktı. Anatakart ASRock N73V-S bir de ekran kartı modelı ayarlarda gorunmuyor.

VRAM problemi gibi duruyor. Ekran kartı bozulmuş olabilir.

Düzenleme: On board üzerinden temiz görüntü alabiliyor musunuz?

Anakart üzerindeki çıkışlardan. İşlemci üzerindeki grafik birimini kullanarak görüntü almayı deneyin.
Hocam CPU eski dahili gra
IMG_20220927_194620.jpg
fik birimi yok ama anakartın üzerinde giriş yeri vardı ( sanırı anakartın üzerinde 512 mb lik ekran karti vardi ) kabloyu oraya takıp görüntü açılmadı sonra tekrar ekran kartına taktım şuan ekranda kurtarma diye bi sekme açı ( fotosu aşağıda )
Şuan telefondan yazıyorumIMG_20220927_194620.jpg
Bide altinda cikmak icin talimatlar var

@Koneko Toujou ne yapmalı olduğum hakkında bi fikriniz yokmu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam CPU eski dahili graEki Görüntüle 1529408fik birimi yok ama anakartın üzerinde giriş yeri vardı ( sanırı anakartın üzerinde 512 MB'lik ekran karti vardi ) kabloyu oraya takıp görüntü açılmadı sonra tekrar ekran kartına taktım şu an ekranda kurtarma diye bir sekme açı ( fotosu aşağıda )
Şu an telefondan yazıyorumEki Görüntüle 1529408
Bir de altinda cikmak icin talimatlar var.

@Koneko Toujou ne yapmalı olduğum hakkında bir fikriniz yok mu?

Ekran kartınızı takıp normal kullanıma devam edin ama ekran kartı her an bozulabilir şahsen VRAM'ya da çip arızası olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı