Ekranda Pembe-Yeşil Pikseller

ThereamDream

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorun ilk kez 6-7 ay kadar önce yaşandı, ekranda rastgele yerlerde pembe ve yeşil pikseller belirmeye başladılar ardından ekran tamamen siyah ekran üstüne pembe karelere döndü ve bilgisayar mavi ekran vererek kapandı. Güvenli modda açıp ekran kartı driverlarını sıfırladıktan sonra birçok çözüm yolu denedim bir sonuç alamadım. Bir bilgisayarcı macunları değiştirdi ve ondan sonra böyle bir sorun yaşamadım.

Yaklaşık olarak 2 haftadır bilgisayar kullanımımın ortasında ekranın farklı yerlerinde fark edilmesi çok kolay olmayan pembe ve yeşil çizgiler oluşuyordu, tekrar ekranın açılmaması gibi bir sorun istemediğim için o çizgileri görünce bilgisayarı kapatıyordum. Son 2 günde 2 kere kapatmadım, ilk gün ekran şu hali aldıktan sonra kapanıp açıldı ve tekrar yaşanmadı.

rps20180318_215602.jpg

Bugün ise ekran kapanıp açıldıktan sonra pikseller belirmeye devam ettiler ve bilgisayar mavi ekran vererek kapandı. Açıldığında, artık kalıcı olarak oradalarmış gibi gözüken pembe-yeşil şerit halinde pikseller vardı, güvenli modda açarak şu fotoğrafı çekebildim ve bilgisayarı kapattım yani son durum bu.

rps20180323_002502.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekrana bağlandığında sorun yok ise grafik kartın gidicidir ki muhtemelen de öyle. Mavi ekran hatası da ekran kartı sebepli herhalde?
Bu sorun harici ekranda da aynı şekilde gerçekleşiyor zaten son birkaç gündür tamamen laptopun kendi ekranını kullanıyorum ve 2. fotoğraf da o ekrandan.
Mavi ekran da ekran kartı kaynaklı evet.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı