Ekranda renkli noktalar çıkıyor

Emrepi123

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken birden grafiklerin bozulmaya başladığını fark edince oyunu kapatıp açmak için masaüstüne döndüm ve ekranda bu şekilde noktalar olduğunu fark ettim. Bunlar oyuna girdiğim zaman daha da çoğalıyor, bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• P21021-111906.jpg
    P21021-111906.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 131
  • P21021-111928.jpg
    P21021-111928.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 128
  • P21023-131009(1).jpg
    P21023-131009(1).jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 118
  • P21023-131004(1).jpg
    P21023-131004(1).jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken birden grafiklerin bozulmaya başladığını fark edince oyunu kapatıp açmak için masaüstüne döndüm ve ekranda bu şekilde noktalar olduğunu fark ettim. Bunlar oyuna girdiğim zaman daha da çoğalıyor, bunun sebebi nedir?
Hocam ekran kartı driver'ını güncellemeyi deneyin önce. Ancak bence problem yazılımsal değil. Ekran kartında donanımsal hasar da olabilir. Eğer oyunlarda çoğalıyorsa. 🤔

HDMI veya DP kablosunun tam takılı olduğundan emin olabilir misiniz, kabloyu hem bilgisayardan hem monitörden oynattığınızda görüntüde değişiklik oluyor mu?

HDMI veya DP kablosunun tam takılı olduğundan emin olabilir misiniz, kabloyu hem bilgisayardan hem monitörden oynattığınızda görüntüde değişiklik oluyor mu?

Kablodan değil 2-3 farklı kablo denedim.

Hocam ekran kartı driver'ını güncellemeyi deneyin önce. Ancak bence problem yazılımsal değil. Ekran kartında donanımsal hasar da olabilir. Eğer oyunlarda çoğalıyorsa. 🤔
Furmarka yansımıyor ama bu noktalar

Muhtemelen ekran kartında sorun var. Oyuna girince haliyle ısınma gerçekleşiyor. Ondan dolayı ekran gitmeye başlamış. Eğer sorun monitör kaynaklı değilse ekran kartından. Ki muhtemelen ekran kartından.

Kanka geçmiş olsun senin kart ölmüş sanırsam.

Dosya Ekleri

• S21023-23043105.jpg
    S21023-23043105.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 45

Geri
Yukarı