Ekranda siyah çizgiler çıkıyor

Eoztrkk

Femtopat
Daha fazla  
Sadece oyunda aldığım bir şey bu.1-2 saniyede bir ekranımda çizgiler gelip gidiyor.

Dosya Ekleri

• 2021-06-09 (12).png
    2021-06-09 (12).png
    1,8 MB · Görüntüleme: 127
Hocam, attığınız ekte tam olarak nerede bu siyah çizgiler göremedim de? Bahsettiğiniz siyah çizgiler objelerin sert köşelerinde ortaya çıkan texture bozulmalarıysa eğer çözünürlük arttırıp anizotropik filtreleme ayarını yükseltmeyi deneyin veya kenar yumuşatma ayarını açmayı/yükseltmeyi deneyin, tabii bunlar benim görselde bu çizgileri görememem yüzünden varsaydığım texture bozulmasının çözüm önerileri. Aslında sorun bile değil ama, bu texture bozulmaları gözünüze fazla batıyorsa bunları deneyebilirsiniz.

Hocam, attığınız ekte tam olarak nerede bu siyah çizgiler göremedim de? Bahsettiğiniz siyah çizgiler objelerin sert köşelerinde ortaya çıkan texture bozulmalarıysa eğer çözünürlük arttırıp anizotropik filtreleme ayarını yükseltmeyi deneyin veya kenar yumuşatma ayarını açmayı/yükseltmeyi deneyin, tabii bunlar benim görselde bu çizgileri görememem yüzünden varsaydığım texture bozulmasının çözüm önerileri. Aslında sorun bile değil ama, bu texture bozulmaları gözünüze fazla batıyorsa bunları deneyebilirsiniz.

Hocam ekranın ortadındaki çizgiden bahsediyorum. Normalde MMO RPG oyunu oynuyorum diyelim karakterimin yanında o çizginin siyahlarından küçük küçük 6-7 tane çıkıyor.

Tam olarak bahsettiğiniz çizgili kısmı hâlen göremedim ama görsem de yardımcı olamayacağım sanırım; hayatımda hiç ölü piksel sorunu veya ekran kartına bağlı gelişen piksellerin garip işlenmesine dair bir problem yaşamadım, deneyimim yok :/ ne desem yalan olur. Tek önerebileceğim, bu sıkıntıyı yaşadığınız durumları olabildiğince indirgemek olacak, oradan yola çıkarak, sıkıntıyı yaratan şeyin ne gibi ortak koşullarda ortaya çıktığını gözlemleyerek sıkıntının kaynağına giden yolu bulmak olabilir belki. Her oyunda yaşıyor musunuz? Eğer yaşamıyorsanız oynadığınız oyunun grafik motoruyla alakalı bir sıkıntı olabilir, bilgim olmadığından tamamen varsayımsal yaklaşabilirim sorununuza, mazur görün.

Yeni konular

Geri
Yukarı