Ekranda Yatay Çizgi çıkma sorunu

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
398647

Ekranda okla gösterilen yerde yatay çizgiler görünüyor fakat görselde de görünmediği gibi ekran görüntüsü aldığımda bu yatay çizgiler görünmüyor. Acaba sorun ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Asus ve Msi modellerinde son Windows 10 güncellemesi ile başladı bu sorun şuanlık bir çözümü yok geçici çözüm isterseniz ekran kartınızın frekans ayarlarını düşürün

Hocam şimdi okudum bir yerde 2 çözüm var anladığım kadarıyla işe yararlar mı bilemem
1-Ekran kartı üzerindeki power soketlerinin ve ekran kartının yuvasına tam oturduğunu doğrulayın
2-Sorun hala devam ediyorsa MSI AfterBurner kullanmayın
Dip Not :2. maddenin çözüm olacağına inanmıyorum sadece windows içinde karşılaşma sıklığını azaltır işe yararsa

Soketleri kontrol ettim herhangi bir sorun yok gibi görünüyor ama benim tuhafıma giden ekran görüntüsü aldığımda bu çiziklerin görünmüyor olması.

Soketleri kontrol ettim herhangi bir sorun yok gibi görünüyor ama benim tuhafıma giden ekran görüntüsü aldığımda bu çiziklerin görünmüyor olması.
HDMI kablonuzu kontrol edebilir misiniz yada mesela ekran kartınızı başka bir slota alabilir misiniz anakartınızda 2. bir slot varsa?
Ekran görüntüsü alındığında görünmemesi normal çünkü burada donanım bazında bir problem mevcut W10 güç profilleri rx kartlar ile uyuşmuyor

Yarın farklı bir HDMI kablosu alıp deneyeceğim bunun dışında tek slot var o yüzden onu değiştirme şansım ne yazık ki yok.

Bahsettiğiniz durumda yazılımsal değil fiziksel yani donanımsal sorun var demektir. Genelde kablo hasarı veya monitör panel arızası olması muhtemeldir.
HDMI kullanıyorsanız kablo değiştirmeyi deneyin. Dönüştürücü olmadan direkt bağlıyor olmanız lazım. Monitörün derecesini aşağı yukarı yatırıp çizgide değişiklik oluyor mu kontrol edin. Ekran kartı ve RAM'lerin sıkı oturduğuna emin olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı