Çözüldü Ekranda yatay çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
RAM
2x8 3600mhz crucial
SSD veya HDD modeli
sandisk 500gb m2 ssd
Ekran kartı
rx 6600xt
Anakart
b550m mortar
İşlemci
r5 5600
Monitörüm 24G2U ve 2. ekran olarak 18.5 inç monitör kullanıyorum normalde olmazdı fakat bugün PC'yi açtım yeşil şekilde yatay şeritler çıkıyordu ve fareyi hareket ettirince bilgisayar 1 FPS oluyordu. PC'yi kapadım 2.monitörü çıkardım şimdilik çözüldü ama 1 yıldır böyle kullanıyordum. Örnek olsun diye internetten bir fotoğraf buldum ona çok benzer.

Dosya Ekleri

• IMG_20200718_144410-min.jpg
    IMG_20200718_144410-min.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 474
Çözüm
Güvenli Mod'da AMD kaldırma aracı ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.
Diğer monitör DP ile mi bağlı?

HDMI to VGA galiba kullandığım şey. Ama şu an o takılı değil işte sorun o.

Fanı durdurdum egzoz fanını durdurdum ekran kartınınkini de durdurdum ama hala devam ediyordu.
CPU fan da olabilir.

Diğer monitör DP ile mi bağlı?

CPU fan da olabilir.

Evet asıl monitör DP ile bağlı ve CPU fanı da durdurdum.

Aslında her şey benim oyunlarda aynı sisteme sahip kişilerden daha düşük FPS almamla başladı sonra Technopat'ta arattım birisi düşük seviye OC paylaşmış baktım yaptım FPS'im falan arttı ama PC'yi aç kapa yaptığımda bu sorunlar başladı bunları çözebilirsem hatta ses pek sorun değil de ekranın o yeşil olmasını çözersem sorunum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman UV yapıp deneyin hocam.

Evet hocam. Ekran kartına.

Evet hocam. Ekran kartına.

Hocam hala düzelmedi ya hatta videosunu da çekebildim kusura bakma düğün sesi geliyorsa çalışıyorum da.
Gördüğün gibi o yeşil şeritler çıkıyor ve fare takılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güvenli Mod'da AMD kaldırma aracı ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.

Çözüm

Tamamdir düğün bitsin yapacağım 1 gibi falan geri yazarım size.

Hocam dediğini yaptım şu anlık sorun yok gibi teşekkürler. Gene problem olunca damlarım buraya ben <3.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı