Çözüldü Ekranda yazıların etrafında çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rezanix

Decapat
Daha fazla  
Son birkaç gündür yazıların etrafında ve yazıp sildiğim kısımlarda çizgiler çıkıyor, özellikle ekran siyahsa daha çok belli oluyor. Bulunduğum sekmede aşağı yukarı yaptığımda çizgiler kayboluyor. Ekran görüntüsü alırken de çizgiler gözükmediğinden dolayı telefon kamerasıyla çekip göstereceğim.
Yazıp sildiğimde bu şekilde çizik çizik kalıyor:

1648500280935.png

Bazen de kendi kendine yazıların üstünde bu tarz çizikler oluşuyor.

1648500335635.png

Durduk yere ekranın herhangi bir yerinde de küçük bu tarz siyah noktalar çıkabiliyor. Birkaç gün önce kasayı temizlerken ekran kartını 1-2 saat tozlu halının üstüne koymuştum bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Çözüm
Hocam AMD'nin son güncellemesinden sonra oldu bende de ve PUBG de ekran bulanıklığı gibi sorunlar oluştu DDU ile kaldırıp eski sürümü kurdum düzeldi eski WHQL sürüm kur.
Win10 kullanmaktayım. Fh5 yağ gibi akıtırken, fifa da deli drop yiyorum. Mantıklı mı, değil.
Sadece Fifa'da ise Frostbite'tan kaynaklı kesinlikle Battlefield 5 de bende çok kötüydü (rtx3070)
Sıcaklık olarak 1 yıldır 65-72 derece arasında çalışıyor ve okuma-yazma hızı vaat edilenden yaklaşık 3 kat düşük. XPG'nin üreticisi olan şirketle 5-6 ay önce iletişime geçmiştim Tayvan'a yollayın falan dedikleri için vazgeçmiştim. 2 ay önce Türkiye distribütörü olan Arena Bilgisayar ile iletişime geçtim SSD'yi getirin diyorlarda 1.5 TB dosyayı silip götüreceğim bir de değiştirmezlerse yazık olacak.
Ürünü burada satıyorsa Tayvan'a gönderin deme gibi bir şansı yok zaten çok saçma olur. Umarım iyi sonuçlanır ama getirin bakalım çok da bir sonuç vermeyecek gibi bir laf.

Sadece Fifa'da ise Frostbite'tan kaynaklı kesinlikle Battlefield 5 de bende çok kötüydü (rtx3070)

Ürünü burada satıyorsa Tayvan'a gönderin deme gibi bir şansı yok zaten çok saçma olur. Umarım iyi sonuçlanır ama getirin bakalım çok da bir sonuç vermeyecek gibi bir laf.
Hocam ben şeyden korkuyorum, şimdi ben ürünü aldığımdan beri yüksek sıcaklıkta ve düşük hızda kullandım ve doğal olarak "okunan toplam" "yazılan toplam" ve "çalıştırma süresi" epey kabardı. Şimdi adamlarda sorunlu olduğu halde bu SSD'yi çok kullandınız en başta getirseydiniz diyerek almama şansları var mı? Böyle bir durumla karşılaşmaktan çekiniyorum.

SSD Bilgileri:
1648503460665.png

Yardımcı olduysam ne mutlu :D
Dene sonuçları yaz dostum.
Edit: AMD pişmanlıktır.
Hocam merhaba, yeni gelen güncellemelerden sonra düzeldi mi? Ben yeni gelen güncellemeleri de yapmama rağmen hala düzelmedi 3-4 ay önceki sürüme de dönmek istemiyorum. Birkaç arkadaşıma sordum, onlarda böyle bir sorun yokmuş.

Son düzenleme:
Hocam ben şeyden korkuyorum, şimdi ben ürünü aldığımdan beri yüksek sıcaklıkta ve düşük hızda kullandım ve doğal olarak "okunan toplam" "yazılan toplam" ve "çalıştırma süresi" epey kabardı. Şimdi adamlarda sorunlu olduğu halde bu SSD'yi çok kullandınız en başta getirseydiniz diyerek almama şansları var mı? Böyle bir durumla karşılaşmaktan çekiniyorum.

SSD bilgileri:
Eki Görüntüle 1345115

Hocam merhaba, yeni gelen güncellemelerden sonra düzeldi mi? Ben yeni gelen güncellemeleri de yapmama rağmen hala düzelmedi 3-4 ay önceki sürüme de dönmek istemiyorum. Birkaç arkadaşıma sordum, onlarda böyle bir sorun yokmuş.

Dostum AMD'den bıktığım için sana o mesajı yazdıktan 1 2 hafta sonra RTX 3050'ye geçtim aşırı rahatladım :D

Geri
Yukarı