Ekranda Yeşil Noktalar ve Crash Hataları

REOAz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Basliga tam ne yazsam bilemedim, sorunum tahminen ekran karti kaynakli fakat yine de danismak istedim, islemcim 8700K ekran kartim Zotac 1070 Amp Edition. Ekranin görüntüsüne aldanmayin sadece o yeşil yeşil çıkan şeyler sorun kalani NVIDIA Freestyle ayarlarimdan kaynakli. Genelde Oyun icinden Sharpness seçeneğini açtığimda, bir smoke içine girdiğimde bu sorunu yaşıyorum ama bunlardan biri olmadanda arada oluyor. Oyun içinde FPS'i kısıtlarsam sorun olmuyor fakat bu seferde oyun oynanamayacak duruma geliyor. Bu sorunu çözmemim tek yolu reballing midir?

goruntu.png

Hala cevap alamadım :(

Son düzenleme:
Çözüm
Sanırım Micronlarda sorun var Gainward, Palit, Evga , MSI, Gigabyte ve Asus bu sorun için yeni bir Bios çıkarmış fakat Zotac, Galax ve PNY çıkarmamış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir kaçına e-mail attım fakat sorunun ekran kartı kaynaklı olup olmadığından emin değilim. Çünkü 8700k - 1070 bulunan bir sistemi dandik bir Corsair 450W güç kaynağı ile kullanıyorum (VS450). Malesef sizinde bildiğiniz gibi pek güven olmuyor tamirci arkadaşlara, hiç bir sorunu olmayan kartı tamir ettim diyip bir ton para alabilirler. Sorunun ekran kartı kaynaklı olduğuna emin olsam tamire vereceğim zaten.

Sorun güç kaynağında olsa idi direk pc kapanırdı gibime geliyor, internettte gpu artifact sorunları yazarak araştırsanız sizinkine benzer sonuçlar bulabilirsiniz, bu tür hatalarda genellikle gpu lehimlerinin bi süre sonra aşınıp soğuk lehim olmaları diye biliyorum ben.

Oh sonunda sayenizde ingilizce olarak sorunun adını öğrenmiş oldum en azından, flickering olarak aratıyordum bende. Sanırım GPU RAM'leri ile ilgiliymiş, teşekkür ederim. Biraz araştıracağım.

Oh sonunda sayenizde ingilizce olarak sorunun adını öğrenmiş oldum en azından, flickering olarak aratıyordum bende. Sanırım GPU RAM'leri ile ilgiliymiş, teşekkür ederim. Biraz araştıracağım.
Gpu-Z programı ile bakabilirmisiniz VRAM lerinizin markaları nedir Samsung'mu Micron'mu ?

Bu tür sorunlar yaşayanlar varmış.
Bir bakın belki kartınız için bir vbios vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı