Ekrandaki saydam izler ekran kartı ile mi alakalı?

LegiOner

Hectopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, ekranımda bu tip izler var bazen çok fazla oluyor bilgisayarı kullanma isteğimi kaçırıyor. Dün bir sorundan dolayı TV'ye bağladım fakat aynı izler orada da vardı, monitörden kaynaklı sanıyordum. HDMI To VGA dönüştürücü kullanıyorum TV'ye aynı kablo ve dönüştürücü ile taktım sorun ekran kartında mıdır yoksa kablo ve dönüştürücü de mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    275,8 KB · Görüntüleme: 105

Dosya Ekleri

• 313A3622-30D5-4730-9798-AD8F110DFF96.jpeg
    313A3622-30D5-4730-9798-AD8F110DFF96.jpeg
    131,1 KB · Görüntüleme: 54
Büyük ihtimal dönüştürücüde sıkıntı var.

Hocam bir sorum daha var oyun oynarken bazen görüntü gidiyor oyun çalışmaya devam ediyor kapatıp açmayan kadar görüntü gelmiyor dönüştürücü ile Alakalı mıdır? Driver güncelledikten sonra olmaya başladı eski sürüm olan 20.9.1 geri yükledim DDU aracılığı ile şimdilik bir şey yok olursa dönüştürücü değiştirmeyi denemeli miyim?

Hocam bir sorum daha var oyun oynarken bazen görüntü gidiyor oyun çalışmaya devam ediyor kapatıp açmayan kadar görüntü gelmiyor dönüştürücü ile Alakalı mıdır? Driver güncelledikten sonra olmaya başladı eski sürüm olan 20.9.1 geri yükledim DDU aracılığı ile şimdilik bir şey yok olursa dönüştürücü değiştirmeyi denemeli miyim?

Kabloyu değiştirin, sonra konuşalım.

Kabloyu değiştirin, sonra konuşalım.

Hocam kablo değiştirdim iz sorunu hala devam ediyor. Monitöre yavaşca vurunca veya kabloyu oynatınca bir şeyler oluyor düzeliyor. Sorun monitörden gibi gözüküyor ama aynısı TV'de olması beni korkuttu. Ekran kartı ile alakalı olabilir mi SS alınca belli olmuyor üstteki gibi.
@Xevanior @EgeSR Arkadaşlar rahatsız ettiğim için özür dilerim. Fakat konuyu açtıktan sonra farklı bir kablo ve dönüştürücü ile denedim sorun hala devam ediyor. Başka sebebi ne olabilir? Ayrıca yeni aldığım dönüştürücü kablolu idi, HDMI girişini hafif oynatınca görüntüde ufak değişimler oluyor (artma, azalma gibi).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı