Ekranı gitmiş telefondan veri kurtarılabilir mi?

Erkce0

Femtopat
Daha fazla  
Telefon çalışıyor fakat ekranı kaybettik. Garantiye götüreceğim ama servis muhtemelen telefonu yapmayı bırak yenisini verip hadi işine diyecekler. İçinde önemli dosyalar var, kaybedersem çok üzücü olur. USB ile PC'ye bağladım, PC telefonu algıladı, fakat hiçbir dosya gözükmüyor. Yapabileceğim hiçbir şey yok mu ya?

Telefon çalışıyor fakat ekranı kaybettik. Garantiye götüreceğim ama servis muhtemelen telefonu yapmayı bırak yenisini verip hadi işine diyecekler. İçinde önemli dosyalar var, kaybedersem çok üzücü olur. USB ile PC'ye bağladım, PC telefonu algıladı, fakat hiçbir dosya gözükmüyor. Yapabileceğim hiçbir şey yok mu ya?

Hocam ekran revize işi yapan bir yer varsa gidin. Onların elinde başka bir ekran varsa veri kurtarabilirsiniz. Revizecilerde çok çeşitli ekranlar olur genellikle. İsterseniz yeni ekran alın isterseniz revizecide yarım saatliğine kiralayın. Durumu anlatırsanız cüzi bir miktarda ücret karşılığında yardımcı olurlar. En azından eski çalıştığım yerde biz öyle yapıyorduk.

Son düzenleme:
Hdmi ile televizyona bağlayın. Mouse ile de menü de gezinebilirsiniz. Mouse için de otg kullanabilirsin.

HDMI ile televizyona bağlayın. Mouse ile de menü de gezinebilirsiniz. Mouse için de OTG kullanabilirsin.

Hocam telefona hem HDMI kablosunu hem de OTG kablosunu nasıl takacak? Televizyona mouse bağlanabilir mi? Bilmediğimden soruyorum. Kaliteli çoğaltıcılar zaten amoled değilse yeni ekran parasına geliyor.

Son düzenleme:
Hocam ekran revize işi yapan bir yer varsa gidin. Onların elinde başka bir ekran varsa veri kurtarabilirsiniz. Revizecilerde çok çeşitli ekranlar olur genellikle. İsterseniz yeni ekran alın isterseniz revizecide yarım saatliğine kiralayın. Durumu anlatırsanız cüzi bir miktarda ücret karşılığında yardımcı olurlar. En azından eski çalıştığım yerde biz öyle yapıyorduk.
Hocam ekranını değiştirirsem garanti kapsamından çıkmaz mı?

USB çoğaltıcı ile yapabilir. Ben tabletimi PC'ye çevirmiştim öyle :D

Hem klavye hem mouse takmıştım
Sağ ol, deneyebilirim bunu ama zor geldi baya. HDMI telefon çeviricisi alıp PC'ye taksam direkt PC ekranında telefonu görüntüleyemez miyim? OTG'ye gerek var mı?

Hocam ekranını değiştirirsem garanti kapsamından çıkmaz mı?
Çıkar evet ama değiştirmezseniz ne olacak ? Garantiye yollayacaksınız, kullanıcı hatası diyecekler. Telefonun kendi fiyatına yakın bir fiyatla ekranı değiştirmeyi teklif edecekler. Ne anladık biz bu işten. Ekran alın daha iyi. Telefonlarda garantinin çoğunlukla bir işe yaradığı yok zaten. Örnek vereyim benim ilk xiaomi telefonum redmi note 7. Nokta hatasız telefonda anakart yanmış daha 1. senesindeyken. Kullanıcı hatası ve tamiri mümkün değil dediler. İsterseniz size redmi note 8 satalım dediler. Üstelik internette o zaman 2200e satılırken onlar 2500e satma teklifi vermişlerdi. :D

Çıkar evet ama değiştirmezseniz ne olacak ? Garantiye yollayacaksınız, kullanıcı hatası diyecekler. Telefonun kendi fiyatına yakın bir fiyatla ekranı değiştirmeyi teklif edecekler. Ne anladık biz bu işten.
Daha önce garantiye götürdüm yaptı geri verdi adamlar ama dosyalar puf olmuştu maalesef post da tecrübe konuşuyor zaten.

Geri
Yukarı