Ekranı kırık laptopun görüntüsü monitöre yansımıyor

Samet ÜNVER

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumun ekranı kırık. Normalde TV'ye bağladığımda direkt görüntü gelirdi ama şimdi bir türlü görüntü gelmiyor. Zaten laptopun ekranı kırık. Windows 10 oldugum için Windows tuşu ile P'ye basiyorum ok tuşlarıyla da geçiş yaptim ama yine de gelmiyor ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü seçeneklerinden "Masaüstünü Yalnızca 2 üzerinde göster" seçeneğini seçerek harici monitörünüzü seçin. Zaten seçtiğiniz zaman monitörünüzün marka/modeli gözükecektir. Bu olmaz ise laptopu hem TV ye hem diğer monitörünüze bağlayın. Akabinde görüntü seçeneklerinden monitörü bulana kadar ayarlamaya çalışın.

Son düzenleme:
Görüntü seçeneklerinden "Masaüstünü Yalnızca 2 üzerinde göster" seçeneğini seçerek harici monitörünüzü seçin. Zaten seçtiğiniz zaman monitörünüzün marka/modeli gözükecektir. Bu olmaz ise laptopu hem TV ye hem diğer monitörünüze bağlayın. Akabinde görüntü seçeneklerinden monitörü bulana kadar ayarlamaya çalışın.
Görüntü hiçbir şekilde gelmiyormuş ki. Ekranı da olmadığı için dediklerini yapamaz. Yani ben öyle anladım.

Leptonuz da fn+ modele göre değişen f tuşlarında kısayolu var.

Örneğin cihazım asus fn+f8 kombinasyonu ile başka ekrana veriyor. Klavyenize bakarak bulun veyahut internete yazın.

Ekran değiştirme tuşu laptop klavyesinden görünür, FN + o tuşa basarsanız 3. Seçenek sadece diğer ekran olacaktır tek tek deneyebilirsiniz bir kez basıp bekleyin sinyal gelmezse tekrar basın.

Hocam Windows tuşu+p ile denedim olmuyor HDMI bağlı olmasına rağmen ekranı yansıtmıyor internette ekranın display kablosunu çıkartıp deneyin yazıyor ama çalışır mı bilmiyorum tam.

Benim bu HDD aldığım zamanlarda SSD'ler daha yeni çıkmıştı ve aşırı pahalıydı. Öğrenciydim param yoktu vs. ama alacağım inşalah şu borçları kapatayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı