Ekranın kararıp geri gelmesi

VBerserk

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım GTX 950'nin Asus Strix modeli ve genelde tarayıcıda dolaşırken ani olarak, bazen sekmeler arası geçişte, bazense video oynatma programlarının açılış ve tam ekran moduna geçiş kısımlarında ekran kararıp tekrar geliyor. Oyun oynarken böyle bir sorunum yok. Yeni bir monitör aldım ve önceden kullandığım CRT monitörde böyle bir sorunum yoktu. Tespitime göre kararma olduğu an ekran kartı GPU Clock, MHz kısmı anlık olarak yükseliyor. Yeni monitörüm ise HP 24ES ve kutusundan çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum. Sandığım kadarıyla ekran kartı saat hızındaki ani yükseliş ve düşüşten kaynaklı. Bunun önüne geçebileceğim bir yöntem var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40,1 KB · Görüntüleme: 285
Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası durumun donanımdan çok yazılımla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Sanırım durumu çözmüş bulunmaktayım. Anlık kararma kimi grafik işlemi gerektiren uygulamalarda oluyor. Google Chrome yerine Microsoft Edge deniyorum ve anlık GPU saat hızında değişimler olmasına rağmen bir sorunla karşılaşmadım.

Selamlar,

Onlarla hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum. Aynı monitörden 3 ay önce aldık ve 3 aydır monitörü değişime gönderdik. 3'ünde de aynı problem çıktı. Monitörü ayrıca 3 tane farklı PC'de denedik. Sorunu hala çözemiyoruz. Büyük ihtimalle iade yapacağız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı