Ekranın kenarlarında siyahlıklar var ve tam oturmuyor

Taftbro

Centipat
Daha fazla  
Yeni monitör aldım ve bilgisayarıma DP ile taktım. Görüntü var fakat ekranı tam doldurmuyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah bar mı oluyor? Çözünürlüğü yükseltmeyi dene. Güncel ekran kartı sürücüsünü kur. Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan bunu yap:

Adsız.png

Bununla alakası var mıdır bilmiyorum ama burayı kendine göre dene:

Adsız.png

Siyah bar mı oluyor? Çözünürlüğü yükseltmeyi dene. Güncel ekran kartı sürücüsünü kur. Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan bunu yap:

Eki Görüntüle 1442228

Bununla alakası var mıdır bilmiyorum ama burayı kendine göre dene:

Eki Görüntüle 1442230

NVIDIA şu anlık kullanmıyorum fakat 2 gün içerisinde kullanacağım. Dediğiniz ölçek ve düzen kısmı da olmuyor.

Otomatik ayarlama tuşunu.

Çözünürlülük değiştirmeyi denediniz mi?

Eki Görüntüle 1442239
Sorununuz böyle bir siyahlık ise çözecektir.
Bu kadar büyük değil ama evet bu. Monitör 1080p ve çözünürlük ayarım da 1920x1080'de. Daha aşağı almak istemiyorum. Farklı bir yolu yok mudur?

@Taftbro masaüstüne sağ tık yapın. Görüntü ayarları yazan yere tıklayın girmek için.
Yok yani işe yaramadı anlamında demiştim.

Şuan sisteminizde takılı olan işlemciyi ve grafik kartını söyleyebilir misiniz? İşlemcinin grafik birimini mi kullanıyorsunuz?
Hayır ekran kartınınkini kullanıyorum. İşlemcim : i3 4150 Ekran kartım : Radeon HD 6850 ama yeni bilgisayar aldım 2 gün içerisinde ona takacağım yani problem donanımsal ise sıkıntıyı yok sayabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı