Ekranın ortasında mavi çizgi

Kutaay15

Centipat
Daha fazla  
Okuldan geldim ve bilgisayarı açtım. Ekranda mavi çizgi vardı. Bilgisayar kapalıyken bu çizgi yok. Ekran fotoğrafı aldığımda da gözükmüyor. Nasıl düzeltebilirim ya da düzelir mi?

Intel i5 4200M.
Sanırım iki ekran kartım var.
NVIDIA GeForce GT745m ve Intel 4600.
8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• IMG_20211126_140850.jpg
    IMG_20211126_140850.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 158
Panel hasarlı, arızalanmış. Panel değişimi gerekli. GPU'yu yük altında test ettiniz mi? Herhangi bir ekstra bozulma yoksa sorun panelden kaynaklı.

Ekran/Monitör'ünüzle alakalı bir sorun olabilir. Monitöre giden kabloyu kontrol edin.

Laptop içerisinde ekrana giden kablo hasar görmüş olabilir. Veya panel darbe vb. sonucu veya ömrünü doldurmaya yaklaştığı için bozulmuş olabilir. Son olarak BIOS ekranı vb. gibi Windows ile alakasız ekranlarda da bu çizgi var mı?

Panel hasarlı, arızalanmış. Panel değişimi gerekli. GPU'yu yük altında test ettiniz mi? Herhangi bir ekstra bozulma yoksa sorun panelden kaynaklı.

Gözle görünür bir sorun yok. Dün gece hiçbir şey yoktu. Bilgisayarı dün geceden beri hiç ellemedim. Şimdi daha yeni açtım ve bu sorun karşıma çıktı.

Gözle görünür bir sorun yok. Dün gece hiçbir şey yoktu. Bilgisayarı dün geceden beri hiç ellemedim. Şimdi daha yeni açtım ve bu sorun karşıma çıktı.
Olabilir, panele güç veren Flex kablosu aç kapa sonrasında sıkışmış, hasar almış veya ömrünü tamamlamış olabilir. Zamanla olmasına gerek yok birden de olabilir. Dediğim testi yapın.

Laptop içerisinde ekrana giden kablo hasar görmüş olabilir. Veya panel darbe vb. sonucu veya ömrünü doldurmaya yaklaştığı için bozulmuş olabilir. Son olarak BIOS ekranı vb. gibi Windows ile alakasız ekranlarda da bu çizgi var mı?

Evet var BIOS'tan baktım.

Ekranda ya da ekrana giden Flex kabloda problem olabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı