Ekranın sağ alt köşesinde oluşan Google reklam virüsü

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ekranımın sağ alt köşesinde saçma sapan şeyler yazan bir reklam virüsü beni rahatsız ediyor, ne yaptımsa kurtulmam mümkün olmadı. AdwCleaner ve Malwarebytes gibi programlar denedim yine olmadı. Virüs müdür nedir her neyse, sadece Google tarayıcısında var. Üstelik tarayıcıyı da ele geçiriyor, kullanamıyorum. Lütfen beni bundan süresiz kurtarın.
Teşekkürler.

Screenshot_1.png

Merhaba,
Ekranımın sağ alt köşesinde saçma sapan şeyler yazan bir reklam virüsü beni rahatsız ediyor, ne yaptımsa kurtulmam mümkün olmadı. AdwCleaner ve Malwarebytes gibi programlar denedim yine olmadı. Virüs müdür nedir her neyse, sadece Google tarayıcısında var. Üstelik tarayıcıyı da ele geçiriyor, kullanamıyorum. Lütfen beni bundan süresiz kurtarın.
Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1225214

Google bildirimlerini kapayın öyle deneyiniz.
Merhaba,
Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1225214

Eğer olmazsa Google sil yükle yapınız bende de olmuştu.

Merhaba,

Kullanmanızı öneririm. Ayrıca bilgisayarınız da lisanslı Norton Antivirüs kullanmanız da fayda var. Böylelikle bir daha bu sıkıntıları yaşamazsınız.

Merhaba,

Kullanmanızı öneririm. Ayrıca bilgisayarınız da lisanslı Norton Antivirüs kullanmanız da fayda var. Böylelikle bir daha bu sıkıntıları yaşamazsınız.

İlgilenen herkese teşekkür ediyorum, bilgisayarımda lisanslı Kaspersky Internet Security var ama oda bunu zararlı görmüyor, sizce nortonamı dönsem.
Komple geçmişi silmeyi dene.

Aynen öyle yaptım, ama kendileri, yarım saat sonra tekrar teşrif buyurdular.
Pop-up blocker ile engelleyebilirsin.

Onuda denedim dostum, ama hiçbir şey fark etmedi.

Son düzenleme:
İlgilenen herkese teşekkür ediyorum, bilgisayarımda lisanslı Kaspersky Internet Security var ama oda bunu zararlı görmüyor, sizce nortonamı dönsem.

Kaspersky deneme sürümü dışında kullanmadım ve nasıl bir tepkisi var bilemiyorum ama Norton'da henüz sizin yaşadığınız sıkıntıyı yaşamadım. Bu Norton'un benzersiz algoritması olduğunu göstermez elbette, çünkü Kaspersky ile başa baş bir seviyedeler. Hatta her sene abonelik yenilemesin de Kaspersky aklıma gelmiyor değil :) Kaspersky tarama ve derin taramalarda biraz daha önde ancak Kaspersky sonradan tehdit algılar iken Norton bu tehditi daha önce farkediyor. Tek fark bu diyebilirim.

Eğer Chrome tarayıcısı kullanıyor iseniz, hangi korumayı kullansanız değişmeyen sorun var. Chrome, JS 8 motorunu kullandığından beri bir güvenlik açığı var. Google tarafından bilinmesi hatta birçok yabancı blog sitelerinde yazılmasına rağmen kapatılmaması da bir garip durum. Tahminimce PC'deki hareketliliği analiz edip, Google raporlamasından kaynaklı bir açık olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem; Google tarayıcısını kullanmayınız, Opera, Edge gibi tarayıcılara bir şans verin.

Dilerseniz en iyi karşılaştırmayı şöyle yapabiliriz, bu sıkıntıyı hangi siteden ya da hangi eklentiyi kullanarak PC'nize bulaştıysa bana ÖM'den gönderin, ben de deneyeyim. Böylelikle karşılaştırmış oluruz.
Aynen öyle yaptım, ama kendileri, yarım saat sonra tekrar teşrif buyurdular.

Muhtemelen, PC'nin kayıt defterin de kendisine uzak sunucu linki bırakmış olabilir. Windows Cron ile de her X dakika da bu defter kontrol ediliyor ve kayıt bulunmaz ise, uzak sunucudan ilgili dosyayı çekiyor olabilir. Bu nedenle defter kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

Kaspersky deneme sürümü dışında kullanmadım ve nasıl bir tepkisi var bilemiyorum ama Norton'da henüz sizin yaşadığınız sıkıntıyı yaşamadım. Bu Norton'un benzersiz algoritması olduğunu göstermez elbette, çünkü Kaspersky ile başa baş bir seviyedeler. Hatta her sene abonelik yenilemesin de Kaspersky aklıma gelmiyor değil :) Kaspersky tarama ve derin taramalarda biraz daha önde ancak Kaspersky sonradan tehdit algılar iken Norton bu tehditi daha önce fark ediyor. Tek fark bu diyebilirim.

Eğer Chrome tarayıcısı kullanıyor iseniz, hangi korumayı kullansanız değişmeyen sorun var. Chrome, JS 8 motorunu kullandığından beri bir güvenlik açığı var. Google tarafından bilinmesi hatta birçok yabancı blog sitelerinde yazılmasına rağmen kapatılmaması da bir garip durum. Tahminimce PC'deki hareketliliği analiz edip, Google raporlamasından kaynaklı bir açık olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem; Google tarayıcısını kullanmayınız, Opera, Edge gibi tarayıcılara bir şans verin.

Dilerseniz en iyi karşılaştırmayı şöyle yapabiliriz, bu sıkıntıyı hangi siteden ya da hangi eklentiyi kullanarak PC'nize bulaştıysa bana ÖM'den gönderin, ben de deneyeyim. Böylelikle karşılaştırmış oluruz.

Muhtemelen, PC'nin kayıt defterin de kendisine uzak sunucu linki bırakmış olabilir. Windows Cron ile de her X dakika da bu defter kontrol ediliyor ve kayıt bulunmaz ise, uzak sunucudan ilgili dosyayı çekiyor olabilir. Bu nedenle defter kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

Bana desteğiniz için çok teşekkür ediyorum, ileri yaşım nedeni ile kayıt defterinden nasıl kontrol edlir bilmiyorum, ama bu sorundan kurtulmam lazım.
Teşekkürler.

Bana desteğiniz için çok teşekkür ediyorum, ileri yaşım nedeni ile kayıt defterinden nasıl kontrol edlir bilmiyorum, ama bu sorundan kurtulmam lazım.
Teşekkürler.

Defter kaydı için yazılım kullanmak ne yazık ki şart. Bu arada AdwCleaner yüklü ise, yazılımın seçenekleri içerisinde "Reset Chrome policies" bulunuyor. Onu aktif ederek, tekrar tarama yapmanız belki sorunu çözebilir.

Dosya Ekleri

• Adwcleaner-clean-chrome.jpg
    Adwcleaner-clean-chrome.jpg
    32,6 KB · Görüntüleme: 28
Teşekkürler deneyeceğim
Defter kaydı için yazılım kullanmak ne yazık ki şart. Bu arada AdwCleaner yüklü ise, yazılımın seçenekleri içerisinde "reset Chrome policies" bulunuyor. Onu aktif ederek, tekrar tarama yapmanız belki sorunu çözebilir.

AdwCleaner bilgisayarımda kurulu idi, söylediğinizi aynen uyguladım, şimdilik o virüs kayboldu ama bu daha önce de böyle olmuş sonra tekrar geri gelmişti, her şey için teşekkür ediyorum, inşallah bu defa kalıcı olarak gider.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı