Ekranın sol üstünde oluşan dikdörtgen leke

RamooY

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Siyah Corsair 5000D AirFlowun içinde
İyi akşamlar öncelikle. 2 gündür monitörun sol üst kısmında neden olduğunu bilmediğim dikdörtgen bir leke oluştu. Sizce neden kaynaklanmış olabilir ve uzun vadede herhangi bir sorun yaşar mıyım?

20210418_202704.jpg

20210418_202709.jpg

İyi akşamlar öncelikle. 2 gündür monitörun sol üst kısmında neden olduğunu bilmediğim dikdörtgen bir leke oluştu. Sizce neden kaynaklanmış olabilir ve uzun vadede herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Eki Görüntüle 980585

Eki Görüntüle 980586
Normalde ışık sızması olabilir derdim. Fakat ışık sızması sadece bir köşeden değil bir kaç köşeden gelir ve yarım daireye benzer. Eğer bir program açık değilse. Monitörü servise gönderin.

Normalde ışık sızması olabilir derdim. Fakat ışık sızması sadece bir köşeden değil birkaç köşeden gelir ve yarım daireye benzer. Eğer bir program açık değilse. Monitörü servise gönderin.

Yaklaşık 6 senelik bir monitör o yüzden göndermek mantıksız olur. Göndersem bile bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Garanti kağıdı vs. hiçbir şey yok ayrıca.

O zaman ömrünü bitirmiş. Monitör tamiri çok zordur. Bu yüzden firmalar bile yapmaz. 6 yıllıkmış, sizi rahatsız etmiyorsa leke devam edin. Diğer gibi yeni bir monitör zamanı gelmiş gibi hocam. Monitöre "G.O" diyebiliriz.
6 Yıllık olmasaydı firma yapmakla uğraşmaz yenisini gönderirdi bence.

Geri
Yukarı