Çözüldü Ekranın üst kısmında enine oluşan anlık siyahlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M. Onur NAR

Hectopat
Herkese merhabalar. Ekranda anlık ekranın üst kısmında enine siyahlık oluşup gidiyor. Acaba sebebini bilen var mı? Ya da bu sorunla karşılaşmış ve çözümünü bulmuş biri var mı?
Ekran kartım Palit GTX 1660 Super. Testlerde sorun görmedim. Oyun performansı da iyi gibi diyebilirim. Ancak ekranda oluşan anlık siyahlık sinirimi bozuyor. Neden kaynaklanıyor çözemedim.

Çözüm
Merhaba. Sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Nasıl çözdünüz? Siyah bir şey geliyor saliselik monitörün üst kısmında gidiyor. DDU denedim, olmadı.
Hocam forumda araştırırken başka bir arkadaşın dediği çözümü görmüştüm ve uygulamıştım. NVIDIA ayarlarından güç seçenekleri kısmı mıydı tam hatırlamıyorum hocam yanlış hatırlamıyorsam oradan maksimumu seçmiştim ve şimdilik çok şükür bu sorunla karşılaşmadım umarım bir daha da karşılaşmam. Hocam foruma göz kırpma sorunu diye yazın bu dediğime benzer çözüm önerisi karşınıza çıkacaktır. Sanırım daha farklı çözüm önerileri de var hocam forumda. NVDIA sürücü güncelleme gibi çözüm önerileri de var sanırım. Umarım çözersiniz sorununuzu.
Sürücü işini hallettikten sonra sorun olup olmadığını belirtirsiniz o halde.
Evet hocam sürücü işini hallettikten sonra tekrardan belirtirim sorun devam ediyor ya da etmiyor diye. Şuanki kullandığım nvidia sürücü ile bir denemek istiyorum eğer olmazsa sorunu çözen arkadaşın dediği sürüme döneceğim.
Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

Merhaba. Sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Nasıl çözdünüz? Siyah bir şey geliyor saliselik monitörün üst kısmında gidiyor. DDU denedim, olmadı.
Hocam forumda araştırırken başka bir arkadaşın dediği çözümü görmüştüm ve uygulamıştım. NVIDIA ayarlarından güç seçenekleri kısmı mıydı tam hatırlamıyorum hocam yanlış hatırlamıyorsam oradan maksimumu seçmiştim ve şimdilik çok şükür bu sorunla karşılaşmadım umarım bir daha da karşılaşmam. Hocam foruma göz kırpma sorunu diye yazın bu dediğime benzer çözüm önerisi karşınıza çıkacaktır. Sanırım daha farklı çözüm önerileri de var hocam forumda. NVDIA sürücü güncelleme gibi çözüm önerileri de var sanırım. Umarım çözersiniz sorununuzu.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı