Ekrem İmamoğlu: "Bugün ülkenin başında olan insan, yarın muhalefet olacak"

Belli değil miydi zaten?
Eğer Türkiye'de bir seçim oluyorsa ve Avrupa Türkiye'den birini destekliyorsa anlayın ki o kişi aday olacak.
CB seçimlerinin tarihleri kesinleştikten sonra Avrupa'nın İmamoğlu'na verdiği desteği göreceksiniz. Yapılan konferanslar ve etkinlikler yukarıda bahsettiğimi destekler nitelikte.
Bu tavırlarla öyle gözüküyor.

Öne çıkan isimler belli de KK, Ekmeleddin gibi beğenmediğim aday çıkarırlarsa giderim AKP'ye basarım inadına.

Allah'ım konuyu biliyorsun amin :)

Seçimlere 9 ay gibi bir süre ortada muhalefetin adayı yok. Kılıçdaroğlu desen benim fikrimce tamamen Tayyip Erdoğan'a çalışıyor dolayısıyla Kılıçdaroğlu kazanmaya en yakın olduğu seçimde kendini aday yaparsa bilin ki emir uyguluyor her zamanki gibi. Mansur Yavaş HDP hariç birçok kesimden destek görüyor, HDP'lilerde eğer bu yönetimden kurtulmak istiyorlarsa gidip paşa paşa karşıdakine basacaklar yoksa eleştirmeye hakları yok. İmamoğlu desen JR.Erdoğan olmuş CB zaten olamaz. Ortada aday yok sadece boş laflar ama zaman beklemiyor. Ekim ayında da aday açıklanmazsa kesinlikle Erdoğan'ın tekrar alacağını düşünüyorum. Aday açıklansa bile elde avuçta seçenek yok, Mansur Yavaş aday olsun deyince insanlar daha kucaklayıcı bir aday olmalı diyor ulan ortada aday olabilecek bin tane adam varda biz Mansur Yavaş diyoruz sanki. Garip ülke, seçimleri muhalefet kaybedecek gibi görünüyor.
Kardeş sen niye paşa paşa gidip Kemal amcama oy atmıyorsun da biz paşa paşa atıyoruz ? Kendi söylediğinde çelişmek bu demek sanırım.

İnşallah başkan, Mansur'u aday gösterin. Yeter.

Mansur belediyeci adam.
Gerçekten tam bir hizmet insanı ancak yaşı itibarıyla ve belediyeci olmasından sebep onun Cumhurbaşkanı adayı veya Cumhurbaşkanı olmasını doğru bulmuyorum.
Dinamik ve yenilikçi birinin başkan olması çok daha mantıklı.
Hizmet ve belediyecilik demişken; Mansur'un Ankara'ya kattığı çoğu projenin senelerdir İstanbul'da kullanılıyor olduğunu unutmamak lazım.

RTE ve Mansur Yavaş arasında bir yaş farkı var. CB adayı olursa da belediyede yaptığı hizmetlerin daha faydasını yapar ve tüm ülkelerdeki belediyelerde kullanır. Ne güzel değil mi? Aday olursa bu adamın kaybetmesi imkansız. Herkes çok güveniyor Mansur Yavaş'a.

RTE ve Mansur Yavaş arasında bir yaş farkı var. CB adayı olursa da belediye de yaptığı hizmetlerin daha faydasını yapar ve tüm ülkelerdeki belediyelerde kullanır. Ne güzel değil mi? Aday olursa bu adamın kaybetmesi imkansız. Herkes çok güveniyor Mansur Yavaş'a.

Başkanı olduğu ilde Avrupa standartlarında bir yenilik göremiyorum.
Eğer bu vizyona sahip bir kişiliğe sahip olsaydı bunları yapardı diye düşünüyorum.
Mansur'u yaş konusunda RTE ile kıyaslamadım. Genele bakıp konuşuyorum.
67 yaşında olan birinin yeterli güce ve yeniliklere adapte olabileceğini zannetmiyorum.

Geri
Yukarı