Eksik Dosya Tespit Etme

Leon Kennedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün Windows10 için güncelleme yaptım ve bir sorunla karşılaştım. Güncelleme yaptıktan sonra sistem başladı fakat siyah ekranda kaldı. Yani masaüstü gelmedi fakat görev yöneticisine girebiliyordum ve siyah ekranda mouse imleci gözüküyordu. Sonra güvenli modda başlatmaya çalıştım fakat anakartımın yazılımından dolayı F8 tuşuna basınca direk Boot menüsü açılıyordu, bende shift+restart yaparak güvenli mod menüsüne girdim. Oradan başlatma onarma seçeneğini seçtim fakat yapamadı, hata verdi. Sonra komut istemini açtım ve ''CHKDSK /R'' komutunu girdim eğer bozuk dosya varsa düzeltsin diye ama olmadı. NTFS filan bişey yazdı komu ekranında, bende önce ki sürüme geri dön seçeneğini seçtim. Yaklaşık 40 dakika boyunca tıkladığım seçeneğin ekranında yeniden başlatılıyor yazdı ama başlatmadı. Ayrıca bilgisayarım monitöre bağlı değildi TV'ye bağlıydı bende monitörü tekrar bağladım fakat tekrar bağlayınca görüntü gelmediği için reset tuşuna basıp bilgisayarımı yeniden başlattım ve ekranda sisteminiz önce ki sürüme geri döndürülüyor gibi bir yazı yazdı. Bekledim bu sefer oldu ve sistem açıldı, YAC programında optimizasyon vs. işlemlerini yaptım, AVG ile virüs taraması yaptım ve AVG TUNEUP programı ile optimizasyon vs. ayarlarını yaptım ve bilgisayarımı yeniden başlattım. İçim rahat etmedi sanki sistemde eksik dosya varmış gibi geliyor bana. Ayrıca Steam'dan oyun indirmiştim ve oyunun Wallpaperlarına bakıcaktım, girdim bakarken dosya türü PDF türündeydi tıkladım hata verdi. Şimdi benim sorunum şu; Sistemimde eksik dosya var gibi geliyor yani içim rahat etmiyor çünkü yeniden başlatılıyor yazısı uzun süre kaldığı için kendim elimle yeniden başlattım ve sistemim eski haline döndü. Bundan dolayı bende tedirginim şu an içim rahat etmiyor sistemimde eksik dosya olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı