El bileğinde hareket kısıtlılığı

TmrkcrCannn

Decapat
Daha fazla  
İki hafta önce okul çıkışında arkadaşlarla boks makinesinin yanından geçerken aniden gelen gazla vurmaya karar verdik. Arkadaşlarım vurdu sıra bana geldi sonra ben vurdum, vurduktan sonra elimin genelinde ama büyük oranda bileğimde bayağı bir sızlama hissetmeye başladım. Önce 5 dakikaya geçer deyip direkt eve gitmiştim evime yakındım zaten. Eve geldim elimle bileğimin arası bayağı şişmişti, buz koydum. 15 dakika sonra sonra ağrı çekilmez hale geldi ben de doktora gitme kararı aldım. Önce devlet hastanesinin aciline gittim röntgen çekildi bir şey görülmedi tomografi çekildi bir şey yok fakat bu şişlik normal değil deyip elimin altından dirseğime kadar alçıya aldılar iki hafta sonra gel çıkartalım dediler. Sonrasında aradan 3 gün geçti ben bir de özel hastaneye gidip bir ortopediste kontrol ettirmeye karar verdim. Orada da röntgen ve mr çekildi röntgende yine kırık veya herhangi bir şey gözükmedi fakat doktor elimdeki ezikten ödem oluştuğunu bir hafta istirahate geçer dedi. Elim bugüne kadar alçıdaydı bugün sınıfımızı karantinaya aldıkları için alçımı söktürtmeye gidemedim evde kendim sökmeye karar verdim söktüm de. Mouse falan çevirebiliyorum klavye kullanabiliyorum fakat yüklediğim görseldeki hareketleri sağ bileğimle yapmaya çalışırken feci bir ağrı geliyor ve o bileğimi öne arkaya doğru çeviremiyorum bile. İnternetten araştırdım bileğimin sorununun ne olduğunu hala öğrenemedim. Bileğimin sorunu nedir, ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

xddasfsda.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı