El Capitan Apple logo sonrası reset atma sorunu

seyfii

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 yüklü bilgisayarıma El Capiton kurmaya kara verdim ve OS X El Capitan RAW 10.11.2 Güncel Kurulum İmajı bu linkteki yazılanları gerçekleştirerek kurdum. Kurulum sonrası PC'ye reset attıktan sonra bir türlü boot edemedim. Clover'dan yüklediğim harddiskten başlatmayı seçiyorum fakat Apple logosu yüklenirken bilgisayar reset atıyor. Bende küçük bir video çektim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarım Sony Vaio i5 işlemci 6GB RAM, Ati HD5650M ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
System / Library / Extensions içinden AMD / ATI ile ilgili kextlerin yedeklerini aldıktan sonra sil. Ve Clover Boot Menü / Options / Graphics / INject ATI işaretle.

Dediklerinizi harfi harfine yaptım fakat bu ekranda kaldı herhangi bir ilerleme olmadı uzun süre beklememe rağmen
jojoj.jpg

Burayı PCIRootUID=0 darwake=1 komutları ile geçtim fakat bu seferde Waiting for DSMOS... ilerisine geçemedim GraphicsEnabler=No olarak denedim fakat gene hiçbir şekilde bu ekranı geçemedim.
IMG_3281.JPG

Son düzenleme:
Hala grafik sorunu alıyorsun. Boot komutu olarak dart=0 -x ekle. Olmaz ise şu kext'lerinde yedeklerini aldıktan sonra sil:
AppleIntelGMA*
AppleIntelHD*
AppleIntelSNB*
AppleIntelIntegratedFramebuffer

chameleon bootlooder ile dart=0 darwake=0 -v komutları ile Yosemite kurdum ve şuan kullanabiliyorum.Wireless kartını tanıtmayı da başardım ses problemi yok FN tuşları aktif usb bağlantı noktaları çalışır durumda fakat ati hd 5650M kurulumunu gerçekleştiremedim clover config ile EDID düzenlemesi yaptım ati kextlerini kurdum fakat hiçbir şekilde ekran kartını tanımıyor çözüm olarak akınıza gelen birşey var mı ?

Ati 5650m kullanımı var, lakin uğraştırıcı eğer sisteminde ati ekran kartını görüyorsa... Şu videoyu izle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Sonunda kullanilabilir hale geldi ses klavye wireless ve ekran kartini tanitmayi basardim fakat ekran karti hafizasini cok az goruyor bununla ilgili ekran kartinin kullandigi diger kextleri duzenlemem gerekiyor sanirim
    Screen Shot 2015-12-21 at 21.20.44.png

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2015-12-21 at 21.21.27.png
    Screen Shot 2015-12-21 at 21.21.27.png
    69,1 KB · Görüntüleme: 205
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı