El Capitan Apple Logosunda Kalıyor

Hydrogen

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhabalar.
Bugün masaüstü bilgisayarıma OS X El Capitan (Clover) kurdum. Başarılı bir şekilde kurduktan sonra Hackintosh Vietnam Tool ile ses ve internet driverlarını kurdum. Daha sonra AMD ekran kartımı tanıması adına Clover Configurator ile bir takım ayarlar yaptım ve kaydettim. Sistemi yeniden başlattığımda resimde gördüğünüz gibi Apple logosu ve yüzdelik bar çok geç bir şekilde yüzde yüze kadar geliyor ve öyle kalıyor. Sorunun sebebi ve çözümü hakkında yardımcı olunursa sevinirim.

Not: Clover Bootloader'ın olduğu flash bellek takılı değilken hiç açılmıyor. Flash'dan çalışıyor.

EJ0yOv.jpg

Sistem Özellikleri

MSI G41M-P33 Combo Anakart
Intel Core 2 Quad Q8200
4 GB DDR2 Bellek
MSI R7 240 2GB Ekran Kartı
320 GB SATA HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen config.plist dosyanız da yaptığınız ekran ile ayarlardan kaynaklanıyor. USB ile açıp USB içerisinde ki dosyalar ile yer değiştirip deneyiniz.

Evet sorun config.plist dosyasında yaptığım yanlış ayarlardan dolayıymış.Tekrar Default config.plist dosyasını attıktan sonra sorunsuz bir şekilde başladı.Ama Bootloader dosyalarını kopyalasam da sistemi flash bellekteki Clover Bootloader olmadan açamıyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

USB içinde ki bütün dosyaları kopyalıyor musun? Muhtemel bir yerde hata yapıyorsun takıldığın yerin ekran görüntüsünü paylaşmanı istedik senden, en azından soruna sebep olanı anlarız. Neyse bir daha USB içerisindeki dosyaları, EFI bölümüne kopyala ve config.plist dosyasını sistem ayarlarına göre düzenle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı