El Capitan GTX 970M Tanıtma

QART

Kilopat
Daha fazla  
Tekrardan merhabalar. Daha önce Mac os x kurulumunda yaşadığım sorunlar için konu açmıştım. Şimdi ise driverlarla ilgili sorunlarım var. Rehberleri okudum ve denilenleri yapmaya çalıştım elimden geldiğince ve sonuç olarak başta tanıttığım ama 1 mb görünen HD4600 grafik kartını rehberler doğrultusunda tam tanıttım sanırım 1500 mb civarında bir şeyler görünüyor hafızası. Ama yinede "launchpad" e girerken ya da dosyalarda dolaşırken takılmalar görüntü kaymaları düzelmedi. Rehberler okudum ama anlamadığım birkaç şey daha var.

-Benim bilgisayarımda (laptop) Nvidia GTX970 m grafik kartı var. Bu kartı tanıtmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bir türlü anlayamadım.

-Ses kartım Realtek ALC892. Multibeats (sanırım adı buydu) programında bu sürümün driverı var ama kurmama rağmen hata veriyor ve çalışmıyor. Anlam veremedim. Başta Recep Bey'in anlatımındaki gibi vodaa'yı kurmuştum bakmamıştım donanımıma uyumlu mu diye. Üstüne de baktım var benim ses kartı, onu da kurdum. Vodaa'ya basınca ayarlardan hata veriyor geçerli kart yok diye, Realtek de zaten kurulmuyor.

- Wifi çalışmıyor çünkü intel wifi yongası var ne yazık ki. Bir türlü beceremedim kurulumunu, internet takdir edersiniz ki çok önemli bu sorunu çözmem büyük önem arz ediyor. Bana yol gösterirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz Optimus ise GTX970M kullanamazsın.
Voodoo farklı versiyonlarını denemelisin.
Wi-Fi Intel ise yapacak bir şey yok. Ya PCI kartını değiştireceksin yada USB Wi-Fi alacaksın.
HD4600 için şu rehberi incele:
HD4600+/HD4000/HD3000 Framebuffer Düzenleme
Cihaz optimus ise demişsiniz, ne anlama geliyor optimus cihaz ?
Tamamdır voodoo nun sürümlerini deneyeceğim ona göre bu konuda da haber vereceğim..
Wifi ye gelince, multibeqts de appleintel diye bir driver var bazıları bunları kurarak wifi yi çalıştırmışlar ancak benimkinde bir sorun var sanırım, aslında en çok kullanılan intel yongalarından birisi benim wifi yongam.. Ağlara girdiğimde kablolu interneti görüyor bağlı değil yazıyor ama wifi seçeneği bulunmuyor bu konuda bir öneriniz varmı acaba ??

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı