El Egzaması için ne yapılmalı?

ihaterain

Hectopat
Makaleler
1
Yıllardır bu illetle beraber yaşıyorum, dermatoloğa vesaire gitmiştim zamanında ama verdiği ilaçların bir işe yaradığını pek söyleyemem, normal nemlendirici krem sürmekten farkı yoktu.
Sorunun detaylarına gelecek olursak, başta ellerimde küçük-orta boy su kabarcıkları oluşuyor ardından gündelik hayatta bir şeyleri tutarken oldukça rahatsız etmeye başlıyor bunlar, kendim patlatmıyorum bilerek ancak patlıyorlar elbet bir şekilde. Bir süre sonra elim ciddi biçimde kurumaya başlıyor artından her yeri çatlıyor, tırnak diplerim çok acıyor, kalem tutarken dahi zorlanıyorum. İlerleyen süreçte elim bildiğiniz minik minik yarılmaya, bu yarıklarda azar azar kanamaya başlıyor. En azından şu anda böyle, daha önce de hep böyle oldu.
Şu an yine en kötü halinde değil, her gece ve gün içinde olabildiğince nemlendirici krem sürmeye çalışıyorum ancak ellerimin yağlı, kaygan olmasından da bir o kadar nefret ediyorum.
Her türlü önerinize açığım.

Benim Babamdada Vardı ayak bileklerinde At Kestanesi yağı kullanıyor şuan izler duruyor ama kanama vs hep durdu acıyı kesiyor ağırısı varsa kesiyor tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı