El freni çekili iken ilerledim

Annem de yaşamıştı bu durumu, nasıl ilerleyebildiği de ayrı bir merak konusu, bir zararı yok diye biliyorum.

Babam bir kere el frenini çekik unuttu bayağı 400 metre falan gittik sanırım bir şey olmadı.

Kilometrelerce giden de var, maalesef kız kardeşim oluyor kendisi... Bir şey olmaz ondan, bu kadar basit bir hatayı bile tolere edemeyecek kadar dayanıksız değil arabalar.

@Setsuna Yuki elektronik değilse el frenlerinin kademeleri var, düşük kademede gider motorda biraz tork varsa.

Bir şey olmamıştır merak etme, ama ille de için rahat olsun istersen bir sanayiye götür ama dikkat et sanayi de olmayan arızayı çıkartmasınlar sana.

Araba annemin olunca ekstra endişelendim tabii ki. Kendimin olsa bozulana kadar devam. 😆😆

Arabayı geri vitese almayı unutup 1. vitesteyken geri manevra yapacağım diye ileri gidip direğe çarpmışlığım var 15 yaşındayken. :D Ben arabaya, araba direğe sonra babam bana...

Otomatikte sıkıntılı öyle şeyler. Kadın bir sürücü gözümün önünde park edeceğim diye mağazaya girmişti.

Ben bile ilk otomatikle sürerken korkuyordum, sonra alışıyorsun tabii. :)

Araba annemin olunca ekstra endişelendim tabii ki. Kendimin olsa bozulana kadar devam. 😆😆

Balata değişimi geldiği zaman kendiniz yaptırarak telafi edebilirsiniz bence. :D

Geri
Yukarı