Elaleme göre yaşamak

Skorpi

Kilopat
Ailenizde böyle kişiler var mı merak ediyorum. Bugün elzem talihsiz bir tartışma yaşadım ailemle hala sinirliyim. Ne kadar anlatsam anlatayım eskilerdeki insanlarin bir kulağından girip diğerinden çıkıyor, huylu huyundan vazgeçmez misali. Nasıl düzelirler inanın bilmiyorum.

Yorum yapmadan önce yaşımı açıkliyim ona göre yorum yaparsanız sevinirim veya örnekleme 🙂 yaş 27.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailenizde böyle kişiler var mı merak ediyorum. Bugün elzem talihsiz bir tartışma yaşadım ailemle hala sinirliyim. Ne kadar anlatsam anlatayım eskilerdeki insanlarin bir kulağından girip diğerinden çıkıyor, huylu huyundan vazgeçmez misali. Nasıl düzelirler inanın bilmiyorum.

Yorum yapmadan önce yaşımı açıkliyim ona göre yorum yaparsanız sevinirim veya örnekleme 🙂 yaş 27.
Bence Türk insanının büyük çoğunluğu bu kafada. Zor da olsa çok takmamak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer insanlar sayesinde var olduklarını sanıyorlar. İlginç bir düşünce.

O zaman neden kendisine irade verildi? Oturup düşünülmesi gereken bir şey.

Bence Türk insanının büyük çoğunluğu bu kafada. Zor da olsa çok takmamak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok güzel açıklamış ama bunu bile izletsem dediğim gibi sonuç aynı.
Tek çare evden taşınmak.
Haftada 1 görüşmek.

Maddi şartlar gereği maalesef taşınamam.

Hocam bireyciliğin sıfıra yakınsadığı bir toplumdayız, maalesef yapacak bir şey yok. Gerçekten elden bir şey gelmez, geleceğini sanmıyorum. Ancak onların saygısını kazanırsan bir oranda tolerans da göstermelerini sağlayabileceğini düşünüyorum.

Öyle demen guzum. Elalem ne der sonra 🤫

Diğer insanlar sayesinde var olduklarını sanıyorlar. İlginç bir düşünce.
Aslında değil. İnsan sosyal bir varlık. İlgi odağı olmak için daima çevresinin istediği kişi oluyor.
Sadece farkına varması, sınırlarını aşması gerekiyor. Ama o yaşa gelmiş insanlarda bu oldukça zor.

Hayata 1 kere geliyoruz ailemizin 5 dk zevki yüzünden onlara sadık kalmak zorunda değiliz onlar bize hangi konu olursa olsun nasıl hareket sergiliyorlarsa bizde aynısını onlara yapmakda özgürüz onlar bize bağırıp çağırıyorsa kalbimizi kırıyorlarsa bizde onların kalbini kırma hakkına sahibiz bu yüzden ailemde olsa kimseye ezdirmem kendimi.

Hocam bireyciliğin sıfıra yakınsadığı bir toplumdayız, maalesef yapacak bir şey yok. Gerçekten elden bir şey gelmez, geleceğini sanmıyorum. Ancak onların saygısını kazanırsan bir oranda tolerans da göstermelerini sağlayabileceğini düşünüyorum.

Hocam elimden geldiğince saygı gösteriyorum altan alıyorum ama yok düzelmiyor düzeleceğiz demelerine rağmen aynilar :)

Geri
Yukarı