Elden Ring optimizasyon sorunları devam ediyor mu?

Mrturks

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Elden Ring için indirim beklemeyi düşünüyordum ama uzun süre indirim gelmeyecek gibi gözüktüğü için almaya karar verdim. Optimizasyon problemleri hala sürüyor mu? Sistemim RX 5600 XT ekran kartı, Ryzen 5 3600 işlemci, 16 GB RAM. Bu sistemle performans problemi yaşar mıyım?

Emin olun hiç sıkıntı yaşamazsınız, oyun çıktığı gibi değil artık epey iyileştirme sağladılar güncellemelerle. Hatta bir arkadaşım oyunun güncelleme almamış bir korsan versiyonunu oynuyordu ve onda sürekli takılmalar yaşıyordu, benim ısrarımla oyunu orijinal satın aldı ve oyunu beraber 3 kez bitirdik en ufak bir takılma bile yaşamadan.

Sorun yoktu ki düzelsin. Çıktığı gibi 150 saatle bitirdim, RX 570 gibi düşük bir sistemle bile 60 FPS ile tamamladım.

Hocam nasıl bitirdiniz kendimi nasıl veririm bu oyuna. Oyun güzel geldi ancak sadece ölüyorum. Rehber izledim oradan da sıkıldım. Kafaya göre nasıl araştırıp bitiriyorsunuz nasıl oluyor ben kavrayamadım veremedim kendimi. Metro Exodus'a geçtim onu anlayamayınca.

Oyunun çıktığı ay bazı gameplay videolarında ani fps dropları vardı. Sanırım düzelmiş. Yanıtlarınız için hepinize teşekkürler.

Hocam nasıl bitirdiniz kendimi nasıl veririm bu oyuna. Oyun güzel geldi ancak sadece ölüyorum. Rehber izledim oradan da sıkıldım. Kafaya göre nasıl araştırıp bitiriyorsunuz nasıl oluyor ben kavrayamadım veremedim kendimi. Metro Exodus'a geçtim onu anlayamayınca.
Belki gitmemeniz gereken yerlere gitmişsinizdir. Oyun başında Limgrave ve Weeping Peninsula bölgelerinden ayrılmayın, mağaralar keşfedin ve güçlenin. Başlar başlamaz grace noktalarının (checkpoint noktaları) size gösterdiği yollardan gitmek sizi zora sokabilir, önce biraz keşif yapın ve gelişin.

Oyunun 150 saatinin 20 saati oyunun wikisinde geçiyorsunuz öyle söyleyeyim. Bir şeyi merak ettiğinizde internetten bakın zamanla öğrenirsiniz.

Geri
Yukarı