Elden Ring oynanır mı?

Apo 42

Decapat
Daha fazla  
Ciddi bir hikâye oyuncusuyum çok fazla hikaye serisi baştan sona bitirdim aralarında en iyisi The Witcher, God of War serisi ve RDR2 idi, Mafia ve Resident Evil serisi de belki listeye dâhil olur. Şimdide yeni oyun arıyorum. Elden Ring'i çok duymaya başladım son zamanlarda ve işte buradayım; sizce hikâye açısından güzel bir oyun mu oynamaya değer mi ve bu oyunun Full Game'i kaç saat :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elden Ring hikaye için oynanmaz. Oynanış kısmı oldukça başarılıdır ancak oyunu zorluğu ile ün salmış Dark Souls'un yapımcıları yaptığı için belli bir zorluğu ve öğrenme eşiği var. Oyunun saati bu öğrenme eşiğini ne kadar çabuk kavradığınıza bağlı. Benim için 50 saat civarıydı oynanış sürem.

Elden Ring'i hikayesi bayağı iyidir ama oyun bu hikayesini anlatmayı seçmez. Hikaye oyuncusuyum diyorsan bu oyun seni baştan kaybetti zaten çünkü oyunun hikayesi boyna item açıklamalarında ve belirsiz karakter diyaloglarındadır. Elden Ring'in önceliği oynanış ve keşif hissi. Eğer köşe bucak keşifi seven oyuncuysan da kafadan en az 100 saat içeriği var.

Elden Ring'i hikayesi bayağı iyidir ama oyun bu hikayesini anlatmayı seçmez. Hikaye oyuncusuyum diyorsan bu oyun seni baştan kaybetti zaten çünkü oyunun hikayesi boyna item açıklamalarında ve belirsiz karakter diyaloglarındadır. Elden Ring'in önceliği oynanış ve keşif hissi. Eğer köşe bucak keşifi seven oyuncuysan da kafadan en az 100 saat içeriği var.
Hiç sevmem köşe bucak bakmayı ama merakıma yenik düşüyorum genelde o yüzden bakıyorum :) takıntı gibi birşey. Ama hikâye kötüyse başladığıma değmeyecek galiba çünkü oyunun başında direkt sekiro hissiyatı aldım ve açıkçası gözüm korktu çünkü Sekiro , Mafia 3 ten sonra oyun tarihinde oynadığım en kötü oyundu.
BİR SÜRE SONRA OYUN HAKKINDAKİ YORUMUM :
Tamaaam konuyu kilitleyebiliriz bu oyun oynanmaz bence, tamam kariyer oyunu ve sabır lazım ama 1 saat yol yürüyüp sonunda saçma bir kelebek alıp tekrar 1 saat karanlık bir ortamda bedevi gibi yürümek istemiyorum ve oyundaki herkes çok dik kafalı mantığı yok yani herkes mağara adamı gibi önüne gelene bağırıp iki tane vuruyor ve bizde 1 saat yürüdüğümüz yoldan hiç bir şey elde etmeyip ölüyoruz yani o yolun sonunda ne var biliyor musunuz ve işte alın dostum kahretsin o yolun sonunda sadece bir kelebek var ! Kelebek ne lan ! Lanet olası yolun sonunu gördüğümde saf suratımdaki sevincimi ve yolun sonunda parlayan ışıltıyı görünce gözüken azı dişlerimdeki mutluluğu ve gördüğüm kelebek ödülünü aldıktan sonra oyundan bana bir kutlama yapmasını beklerken oyunun hiç bir sinematik bile girmeden sadece sıradan bir ödülü almışım gibi boş boş devam ettiğini gördüğüm ve ekranla boş boş bakıştığım zaman... İşte o zaman Elden Ring in yapımcısının oturduğu evi Google da aratasım geldi ve imza almak için değil onu gebertmek için . Ödülü aldıktan sonra oyunun saçma devam edişi yetmezmiş gibi birde etrafa uçan kargalar koymuşlar , amacınız ne lan ? Resmen oyun bana yolun sonunda kelebek verdi ve kelebeğin ne işe yaradığını gösteren en ufak bir şey yok. Görevim belli değil, nerden geldiğim ve nereye gittiğim belli değil sanki bütün; çukur, 01 izleyenleri bu oyuna koymuşlar ve etraf sebebini bilmediğim şekilde bana saldıran keko yaratıklarla ve insanlarla dolu. Savaşmak için ne sebepleri var abi ne yaptım ben insanlarda beni görünce saldırıyor. Ulan bu adamları oraya kim atadı bu adamlar kim için çalışıyor neye çalışıyor niye çalışıyor mantık yok oyunda. Eğer babanızın sizden bir beklentisi yok ve zengin bir aileniz varsa oynayacak aşırı bol vaktiniz varsa ve yetenekliyseniz oynayın ki hikâyesi de güzel değil, atmosfer de iç daraltıcı yani bilmiyorum beğenenler neden beğeniyor nesini beğeniyor uzaylı falanlar herhalde, neyse kimsenin zevkine karışmayacağım oyun kısacası vurup kırmak üstüne niye vurup kırıyoruz diye Allah için sormayın çünkü bende bilmiyorum ama oyunu beğenenler var ya neyse ben tavsiye etmiyorum bence mafia3 bundan daha güzel en azından rota belli.

Son düzenleme:
Hiç sevmem köşe bucak bakmayı ama merakıma yenik düşüyorum genelde o yüzden bakıyorum :) takıntı gibi bir şey. Ama hikâye kötüyse başladığıma değmeyecek galiba çünkü oyunun başında direkt Sekiro hissiyatı aldım ve açıkçası gözüm korktu çünkü Sekiro, Mafia 3'ten sonra oyun tarihinde oynadığım en kötü oyundu.
Bir süre sonra oyun hakkındaki yorumum:
Tamaaam konuyu kilitleyebiliriz bu oyun oynanmaz bence, tamam kariyer oyunu ve sabır lazım ama 1 saat yol yürüyüp sonunda saçma bir kelebek alıp tekrar 1 saat karanlık bir ortamda bedevi gibi yürümek istemiyorum ve oyundaki herkes çok dik kafalı mantığı yok yani herkes mağara adamı gibi önüne gelene bağırıp iki tane vuruyor ve bizde 1 saat yürüdüğümüz yoldan hiçbir şey elde etmeyip ölüyoruz yani o yolun sonunda ne var biliyor musunuz ve işte alın dostum kahretsin o yolun sonunda sadece bir kelebek var! Kelebek ne LAN! Lanet olası yolun sonunu gördüğümde saf suratımdaki sevincimi ve yolun sonunda parlayan ışıltıyı görünce gözüken azı dişlerimdeki mutluluğu ve gördüğüm kelebek ödülünü aldıktan sonra oyundan bana bir kutlama yapmasını beklerken oyunun hiçbir sinematik bile girmeden sadece sıradan bir ödülü almışım gibi boş boş devam ettiğini gördüğüm ve ekranla boş boş bakıştığım zaman... İşte o zaman Elden Ring'in yapımcısının oturduğu evi Google da aratasım geldi ve imza almak için değil onu gebertmek için. Ödülü aldıktan sonra oyunun saçma devam edişi yetmezmiş gibi bir de etrafa uçan kargalar koymuşlar, amacınız ne LAN? Resmen oyun bana yolun sonunda kelebek verdi ve kelebeğin ne işe yaradığını gösteren en ufak bir şey yok. Görevim belli değil, nereden geldiğim ve nereye gittiğim belli değil sanki bütün; çukur, 01 izleyenleri bu oyuna koymuşlar ve etraf sebebini bilmediğim şekilde bana saldıran keko yaratıklarla ve insanlarla dolu. Savaşmak için ne sebepleri var abi ne yaptım ben insanlarda beni görünce saldırıyor. Ulan bu adamları oraya kim atadı bu adamlar kim için çalışıyor neye çalışıyor niye çalışıyor mantık yok oyunda. Eğer babanızın sizden bir beklentisi yok ve zengin bir aileniz varsa oynayacak aşırı bol vaktiniz varsa ve yetenekliyseniz oynayın ki hikâyesi de güzel değil, atmosfer de iç daraltıcı yani bilmiyorum beğenenler neden beğeniyor nesini beğeniyor uzaylı falanlar herhalde, neyse kimsenin zevkine karışmayacağım oyun kısacası vurup kırmak üstüne niye vurup kırıyoruz diye Allah için sormayın çünkü bende bilmiyorum ama oyunu beğenenler var ya neyse ben tavsiye etmiyorum bence Mafia3 bundan daha güzel en azından rota belli.

Bu oyunları oynayanlar genelde zaten bu oyunların hikayelerini değil de oynanışlarını ve tatmin hislerini seviyorlar hocam ama hikaye de kötü değil sadece oyun bunu anlatmayı seçmiyor. 👍

Bu oyunları oynayanlar genelde zaten bu oyunların hikayelerini değil de oynanışlarını ve tatmin hislerini seviyorlar hocam ama hikaye de kötü değil sadece oyun bunu anlatmayı seçmiyor. 👍
Hocam oyunu oynayanlar genelde emekli :) Hikâyesini bilmiyorum ama bu kadar zorlamalarını gereksiz buldum.

Ne kelebeği dayı. Ana rotadan gidersen 50-60 saat, opsiyonel tüm bölgeleri ve bosslara da gidersen 100-120 saat kemiksiz tonlarca farklı oynanış stili ile bir sürü epic boss savaşı kendini oyunun dünyasında kaybedebileceğin sanat tasarımı çok yüksek bir yapımı ne hale getirmişsin.

Zorluğundan dem vuruyorsan muhtemelen bu oynayabileceğin en iyi souls deneyimi. Çağırabileceğin ruhlar, npcler ya da gerçek oyuncular var. Hemen her boss'un kapısının önünde yeniden doğma bölgen de hazır.

Oyunu anlamayıp oynamadan bu yorumları yapmanı geçtim oynayan ve zevk alan insanların ne ailesi yapısı ne kafa yapısı bilmem ne bir ton tatavaya girmişsin.

Üstteki yazdığın oyunların çoğunun da hemen hemen benzer bir oynanış süreleri var zaten. Aradığın sinematiklerle desteklenmiş belirli bir hikayeyi bariz şekilde anlatan bir oyun ise o oyun Elden Ring değil. Ha bu da sırf sana uymuyor diye de oynayan insanlar hakkında küçümseyici çıkarımlar yapmanı da haklı çıkarmaz.

Ne kelebeği dayı. Ana rotadan gidersen 50-60 saat, opsiyonel tüm bölgeleri ve bosslara da gidersen 100-120 saat kemiksiz tonlarca farklı oynanış stili ile bir sürü epic boss savaşı kendini oyunun dünyasında kaybedebileceğin sanat tasarımı çok yüksek bir yapımı ne hale getirmişsin.

Zorluğundan dem vuruyorsan muhtemelen bu oynayabileceğin en iyi souls deneyimi. Çağırabileceğin ruhlar, npcler ya da gerçek oyuncular var. Hemen her boss'un kapısının önünde yeniden doğma bölgen de hazır.

Oyunu anlamayıp oynamadan bu yorumları yapmanı geçtim oynayan ve zevk alan insanların ne ailesi yapısı ne kafa yapısı bilmem ne bir ton tatavaya girmişsin.

Üstteki yazdığın oyunların çoğunun da hemen hemen benzer bir oynanış süreleri var zaten. Aradığın sinematiklerle desteklenmiş belirli bir hikayeyi bariz şekilde anlatan bir oyun ise o oyun Elden Ring değil. Ha bu da sırf sana uymuyor diye de oynayan insanlar hakkında küçümseyici çıkarımlar yapmanı da haklı çıkarmaz.
Sen niye böyle atarlandın ki kimseyi küçük görmedim sadece oyuna sinir oldum sen ''ne kelebeği dayı'' diye girişinden dolayı önce kendin düşün kim insanları küçük görüyor diye ve en sonda da belirttim '' zevkler ve renkler farklı ben sevmedim vakti olmayana tavsiye etmem '' diye, ve konuyu kilitleyebiliriz diye gayet medeni bir konuşma yaptıydık arkadaşta sağ olsun yardımcı olduydu ve sonra sen olay ararcasına bir tavırla çıka geldin tatavaya girmişsin falan ne biçim ifadeler bunlar karşındakiyle hak etmediği hâlde neden böyle konuşuyorsun anlamıyorum saçlarının yanını 1 üstünü 3 numaraya bıraktığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam neyse kardeşim ben sevmem böyle bana veya birilerine karşı saygısızca bir üslupla konuşulmasını şahsen ben yazımda kimseyi eleştirmedim sadece ''vakti olan oynar benim gördüğüm oynayanların geneli emekli gibi dedim'' gençler oynamıyor demedim ama vakti kısıtlı olan veya birilerinin beklentisi olan bir kişiye bu oyunu tavsiye etmem oyun çok yavaş çünkü her neyse sen gene bu yazıda da bir yanlış bulup onu cımbızla çekeceğin için daha fazla yazıp kendimi boşa yormak istemiyorum bu yazıma cevap verme zahmetine girmene gerek yok çünkü seninle muhatap olacağımı veya istişare edeceğimi sanmıyorum seni küçük kendimi büyük gördüğümden değil hâşâ en büyük Allah, ama üslubun hoş değil etrafımda benimle bu şekilde konuşan çok şükür az insan var yani alışık değilim bu ifadelere ve hani diyorum ya senle istişare etmem diye istişare etmelik bir durumda yok iş bittiydi arkadaş yardım etti güzelce sağ olsun şuan sırf senin için yazıyorum resmen yoksa benlik bir durum kalmadıydı burada ama işte iyilik anlayana güzel derler ne diyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı