Elden Ring tarzı oyunları sevememek

thrashordie

Femtopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Elden Ring, The Witcher 3, Skyrim gibi oyunları bir türlü sevemiyorum. MMORPG gibi sürekli krep kesmek veya görev yapmaktan ibaretler gibi geliyor.

Bu tarz oyunları sevenler, sizi içine alan şey ne oluyor bu oyunlarda?

Ben de o açıdan bakmayı deneyeceğim, etrafımdaki herkes inanılmaz fanboy durumda çünkü. Ben mi zevksizim diye düşünmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar,

Elden Ring, The Witcher 3, Skyrim gibi oyunları bir türlü sevemiyorum. MMORPG gibi sürekli krep kesmek veya görev yapmaktan ibaretler gibi geliyor.

Ben de o açıdan bakmayı deneyeceğim, etrafımdaki herkes inanılmaz fanboy durumda çünkü. Ben mi zevksizim diye düşünmeye başladım.
Peki batman tarzı seviyor musunuz ?

MMORPG oyunlarda insanı kendine çeken şey kısa süreli bir beklentinin olmaması aslında. Yani oynuyorsanız hemen gelişmeyi beklememeniz gerekiyor. Oynarken de arkadan şarkınızı açıp kafanızı dinleyerek, kafanızı boşaltarak oynamak en ideali oluyor. Tabii bu durumu ticarete dökenler var ama öyle bir amaç için girmezseniz yavaş yavaş gelişmeye odaklanırsanız sarabilir. Ama sevmiyorsanız sevmiyorsunuzdur bunu değiştirmeniz de zor.

Selam arkadaşlar,

Herkes her şeyi sevmek zorunda değil. Ben RPG oyunlarını seviyorum. Sevmemin nedeni sıkıcı ve monoton hayatı unutup kendi oluşturduğum ya da yönettiğim karakterin yerine kendimi koyabilmem.

Sevmiyorsan sevmiyorsundur, bu bir dert değil, dert olmamalı da. Oyunlar bizi eğlendirdiği için oynanır ve herkesin zevkleri çok farklı. Medyada, basında çok itibar gören ve herkesin dilinde dolaşan oyunları illa sevmek zorundasın diye bir şey yok merak etme 😀. Bana zaten oyunları karşılaştırmak her daim saçma gelmiştir bu yönden. Oynadığın bir oyundan zevk alman için o oyunun ekseriyet tarafından genel bir kabul görmesine gerek yok yani.

Türü sevmiyor olabilirsin. Yalnız Elden Ring'in Witcher 3 ve Skyrim ile açık dünya oyunu oluşu harici bir bağlantısı yok. Bu oyunların hiçbirinin MMORPG ile de bağlantısı yok. Her yaratık kesilen oyun MMORPG değildir.

Elden Ring biraz daha mücadele isteyen oyuncular için. Lore'u vs. de güzel. Karanlık bir atmosferde farklı farklı yaratıklarla savaşmak istiyorsan ve souls-like mekanikleri seviyorsan seversin.

Witcher 3 ve Skyrim açık dünya RPG oyunları. Karakterinle seçimler yapabildiğin, şu veya bu şekilde olabildiğin, ana hikayeleri haricindeki yan görevlerinde de ufak ufak dünyalar barındıran oyunlar. Bu oyunlarda görevlerin detaylı ve çok çeşitli oluşu, yeni yerler görmek, farklı düşmanlar, gizem faktörü, ana hikayede ne olacak/ne bitecek diye düşünmek insanı içine çeker. Örneğin Skyrim'in Dark Brotherhood questline'ı çok iyidir. Ardılı olduğu oyun TES IV: Oblivion'unki çok daha iyidir. Sadece bunların questline'ından 8 saat gameplay'i olan bir oyun rahat çıkarılabilir.

Selam arkadaşlar,

İçine çeken kılıç balta ağır zırh yakın dövüş cok zevkli ama tüm oyunlar için söylüyorum büyü olmamalı olacaksada düşmanı dondurucu uyutucu büyüler olmamalı. Elden Ring Dark Souls demon souls hayranıyım fanatiğiyim gel seni de yanımıza alalım Elden Ring ailesi olarak çok güzel oyun düşmanlar grafik mekan manzara harika.

Selam arkadaşlar,

Böyle düşünme herkesin zevki kendine göredir başkası zevk alıyor diye sen zevk almak zorunda değilsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı