Elden Ring tavsiyeleriniz

flacccko

Femtopat
Katılım
17 Ekim 2022
Mesajlar
38
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Dün Elden Ring'e başladım, oyunun combatına yabancı değilim daha önce FromSoftware oyunları oynamıştım ancak oyunun istatistik ve Build yapma kısmı çok karmaşık geldi. Normalde internetten Build bakıp haritada nerede ne var araştırıp oyunu öyle oynardım ama oyunun incelemelerini okuduğumda oyunun keşif kısmının çok tatmin ettiğini ve çok zevk verdiğini söylüyorlardı, dolayısıyla en azından ilk oynayışımda hiçbir rehberden yardım almadan sağı solu kendim keşfederek oynamak istedim. Şu anda 2. saatteyim ancak hangi istatistiklere yüklenmeliyim, nerelere gidip farm yapmalıyım bilmiyorum. Oyunun tecrübelileri birkaç tavsiyede bulunabilir mi? Bu arada aklımdaki Build hem yakın dövüşte hızlı olsun hem de küçük speller kullanabilsin istiyorum bir nevi Witcher gibi. Uygun mudur bilmiyorum ama prophet sınıfı açtım, tavsiyeleriniz üzerine değiştirip baştan başlayabilirim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

lüzumsuz1

Decapat
Katılım
15 Mart 2020
Mesajlar
38
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Öncelikle önünüzde 90 saate yakın çok keyifli bir gameplay var. Keşke ben de ilk defa oynasaydım şu an.
Oyunun bu ilk saatlerinde kesinlikle farm yapma işine girmeyin derim. Dediğiniz gibi oyunun keşif hissiyatı harika. İlk haritayı sağı solu dolaşın, dungeonlar bulup kesebildiğiniz mini bosları kesin.

Build kısmına gelirsek hem yakın dövüş hem büyü atabilen karakter olarak size paladin buildi gidebilir.

Statlara değinecek olursak.

Vigor: Maksimum canınızdır.
Mind: Fp'niz yani mananızdır. Büyü yaptıkça ya da ash of war kullandıkça azalır.
Endurance: Stamina ve eşya taşıma kapasitesidir.
Strength: Bildiğiniz str.
Dexterity: Çeviklik diyebiliriz genel olarak. Büyü yapma süresini de kısaltır aynı zamanda.
Int: Büyü gücünüzdür. Büyülerinizi scale eder.
Faith: Incantions'ları scale eder. Yani faith büyülerini. Büyüler intten base alabilir veya faithten base alabilir. Burada buildinize bağlı seçersiniz büyünüzü de.
Arcane: Blood build, madness build gibi buildleri scale eden nevi şahsına münasır bir stattır.


Yanlış statlar vermekten korkmayın. Rennala bosunu kestikten sonra skillerinizi sıfırlama şansınız olacak. O yüzden istediğiniz gibi oynayın. Ben ilk açtığım karakterde çok fazla build hataları yapmıştım, bir süre sonra ilerletemedim ve sıfırdan yeni bir karakter açtım.
 
Yukarı