Elden Ring Türkçe yama yapmak mantıklı mı?

Ahmed.arif

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx6600 Ekran Kartı
Ryzen 5 5500 İşlemci
A320M-C R2.0 Anakart
16GB Corsair Ram
Elden Ring için yapılmış makine çeviriye biraz baktım genel olarak çok bir sorun yoktu. Gayet anlaşılırdı açıkçası. İngilizcem olmadığı içinde kurmak istiyorum. Kurmak mantıklı mı? Hem hikayeyi daha iyi anlarım diye, hem de en azından bulduğum eşyaların ne işe yaradığını öğrenirim diye kurmayı düşünüyorum. Genel olarak yama kurma diyenler oldu. Ama kurmadan anlamak zor olur diye düşündüm. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşılmaya dinlenmeye değer bir hikaye kurgusu yok. İnternetten araştırma yapmanız gereken zamanlarda yama size sıkıntı çıkarabilir. Oyun direk kendisi çoğu zaman hangi eşyanın ne işe yaradığını söylemiyor ve bakmak zorunda kalıyorsunuz.

Elden Ring için yapılmış makine çeviriye biraz baktım genel olarak çok bir sorun yoktu. Gayet anlaşılırdı açıkçası. İngilizcem olmadığı içinde kurmak istiyorum. Kurmak mantıklı mı? Hem hikayeyi daha iyi anlarım diye, hem de en azından bulduğum eşyaların ne işe yaradığını öğrenirim diye kurmayı düşünüyorum. Genel olarak yama kurma diyenler oldu. Ama kurmadan anlamak zor olur diye düşündüm. Fikirlerinizi bekliyorum.
Kurarsan online oynayamazsın ve bosslar arkadaşlarla daha kolay kesiliyor, kurmanı önermem zaten hikayesini anlatmıyor.

Teşekkür ederim herkese. Çoğunluk kurma diyor bende sözünüzü dinleyeceğim.

Yama olsa bile hikayeyi en basit ve genel tabiriyle anlamanızdan ötesine pek yardımcı olmaz. Souls oyunları oyun içerisindeki diyalogları ve eşyaların açıklamalarını toplayıp birleştirmenizi ister ve bence bu çok zahmetli bir iş, ayrıca bu oyuncunun yorumlamasına da açık bir durum. Bence elinizden geldiğince hikayeyi anlamaya çalışıp orijinal dili ile oynayın çünkü parça parça anlamak da pek bir işinize yaramayacak. Oyunu bitirdikten sonra internetten sizin için birilerinin derlediği hikaye anlatımlarına ve özetlerine bakabilirsiniz. Zaten tekrar oynama çok müsait bir oyun. Durum böyle olunca ve oluşturulan evren hakkında daha fazla bilginiz olduğunda yeniden oynamak çok daha keyifli hale gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı