Elden Ring vs. God of War: Ragnarök GOTY

GOW Ragnarok bu sene muhtemelen son 10 yılın en sağlam 4 yapımından birisiyle kapıştı (Tlou 2013 - Witcher 3 - Rdr2 - Elden Ring). Yoksa geçmiş 2 3 seneden birinde çıkmış olsa tartışmasız kazanırdı. O da yabana atılır bir oyun değil

Sonytapar satın alınmış oyun medyasının seçeceği belli; GoW.

GOTY'i vermezlerse ilahları Sony parayı keser.
Bilader sorun bizim halkta mı yoksa direkt tüm insanlıkta mı anlamıyorum. Futbol olur aynı, araba olur aynı, bilgisayar olur aynı. Adamlar topaç yarıştırır gibi marka yarıştırıyor. Sen ilah Sony’i kral FB’yi Avrupa Ligi başarılarını falan bırak da git karnını doyur. Gören de diyecek ki pazarlama departmanında çalışıyor. Amcanın oğluymuş gibi savunduğun şirketlerin varlığı seninkinin 400-500 katı. Üstüne daha da zengin ediyorsun. Emin ol Sony çalışanı böyle bir şey yazdığını görse benden daha çok dalga geçer. Elin Anadolu’lu zırtapozları ben Manchester’lıyım Barça’lıyım diyor biz kazandık şuyumuz var buyumuz var diyor duydukça katıla katıla gülüyorum vallahi.

Bilader sorun bizim halkta mı yoksa direkt tüm insanlıkta mı anlamıyorum. Futbol olur aynı, araba olur aynı, bilgisayar olur aynı. Adamlar topaç yarıştırır gibi marka yarıştırıyor. Sen ilah Sony’i kral FB’yi Avrupa Ligi başarılarını falan bırak da git karnını doyur. Gören de diyecek ki pazarlama departmanında çalışıyor. Amcanın oğluymuş gibi savunduğun şirketlerin varlığı seninkinin 400-500 katı. Üstüne daha da zengin ediyorsun. Emin ol Sony çalışanı böyle bir şey yazdığını görse benden daha çok dalga geçer. Elin Anadolu’lu zırtapozları ben Manchester’lıyım Barça’lıyım diyor biz kazandık şuyumuz var buyumuz var diyor duydukça katıla katıla gülüyorum vallahi.
Tr de bir souls kitlesi var böyle bir de boomer içi geçmiş rdr tayfası. Bunlar haricindekiler oyun değildir onlar için. En ufak bir eleştiriyi sindiremezler. Kötü diyen yoktur bunlara ama en ufak eleştiride onun bunun fanboyu olarak sen yaftalanırsın😁
Not: Herkes üzerine alınmasın

Benim anlamadığım tartışmada herkes kendi yorumunu yapıyor. O beğenir ben beğenmem. Zevk meselesidir. İkisi de birinciliği hakediyor ama değerlendirmeyi yapanlar birçok açıdan fanboyluktan uzak bir şekilde seçim yapıyor. GoW DLC gibi gelmiş bir oyunken Elden Ring devasa bir dünya ve bir çok oynanışı içinde barındırıyor. Neyin daha çok tutulduğu değil mesele. Neyin ödüle layık görüldüğü esasında. GoW birincilik alamazdı ama üçüncülükte hakkı değil. Yani seçim gayet doğru yapılmış.

God of War alsa da hak etmişti, Elden Ring de hak etti. İkisi de mükemmel oyunlar ama bence burada biraz da zevkler ve renkler meselesi devreye giriyor. Ben Soulslardan nefret eden bir oyuncuyum mesela, bu ikisi arasından GOW seçerdim o yüzden.

TR de bir souls kitlesi var böyle bir de boomer içi geçmiş RDR tayfası. Bunlar haricindekiler oyun değildir onlar için. En ufak bir eleştiriyi sindiremezler. Kötü diyen yoktur bunlara ama en ufak eleştiride onun bunun fanboyu olarak sen yaftalanırsın😁
Not: Herkes üzerine alınmasın.

Souls kitlesinin içindeyim bunu bir açıklamak istedim.

Eleştiri sindirmek kolaydır ancak düzgün eleştiri olursa. Genele bakıyorum souls oyunlarındaki eleştirilerin ya çoğu boş oluyor ya da zorluğundan dolayı ağlanıyor. Daha oyunu düzgün oynamamış Lore'sini kavrayamayan insanların gelip oyunu kötülemesi sinir bozucu.

Ayrıyeten açıkça söylüyorum souls oyunları oynamaya başladığım günden beri diğer oyunlar yavan gelmeye başladı.

Hadi onu bunu geçtim bir de bazı kişiler var ben sevmiyorum, işte tür kötü, çok zor, diyerek diğer bir oyunu direkt siliyorlar terchilerde. Türüne göre bakmıyoruz ki içeriğine göre bakıyoruz sen daha içeriğe bakmadan "bu daha iyi ehe" diyorsun oldu mu?

Biri kötü dediğinde neye dayanarak kötü olduğunu bilmek istiyorum. Eğer ki bu kişi doğru noktalara değiniyorsa sorun yok ama yukarıdaki gibi sevmiyorum vb. olunca neden eleştiriyorsun hakkın mı var moduna geçiyorum yalan yok.

Geri
Yukarı