Çözüldü Eldiven statik elektrikten korur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Soru basit. Bilgisayar montajı yapacağım ve eldiven kullanacağım. Ameliyat eldiveni gibi olanlardan. Normal kış eldiveni anlamayın.

Çözüm
Eldivene gerek yok. İşleme başlamadan önce kapı kulpu gibi yerleri bir süre tut. Yeterli gelir.
Eldivenlerle kavrama hissin azalıyor yalnız. Ben 1 defa deneyeyeim dedim zorlandım baya. 4-5 defa çıplak el ile montaj yaptım bir sıkıntı olmadı hiç (tabi sizde olmayacak diye bir şey yok). Önlem olarak elinizi toprağa, duvara falan sürtebilirsiniz başlamadan önce.

Eldivene hiç gerek yok, Elinizi duvara sürün ve ya toprağa sürebilirsiniz. önemli olan husus ekipmanları nasıl çıkarıp taktığınızdır, Yavaş sakin bir şekilde yapmanızı tavsiye ederim.

O bende hiç yok pat küt çıkarıp takıyorum :D
Bende aynı şekilde yapıyorum hocam Her ay yapıyorum sorun yok ama önlem açısından önerim, Toprağa ve ya Duvara sürmesidir riske girmek istemez kimse :)

Statik elektrik için eldivenler ayrı oluyor diye biliyorum. Statik elektrik alan etkili de olduğu için normal eldiven içinden etki edebilir kanımca. Kalorifer peteği ya da alüminyum doğramaya dokunman en garanti yöntem olacaktır. Kapı kolu boyutu sebebiyle önemli derecede yük olduğunda yeterli gelmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı