Electrolux ChillFlex Pro EXP34U338HW vs Airfel PCY35BM

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Tek odayı soğutmak maksadıyla portatif klima almak zorundayım. Aşağıdaki 2 klima arasından hangisini almalıyım? Uzun ömür ve sesin diğerine göre daha az olması önemli benim açımdan.

Sadece teknik verilere göre bakarak karar vermek yerine sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Sanırım ikisi de inverter klima değil.

ChillFlex Pro Portatif Klima EXP34U338HW vs Airfel LPCY35BM

Elektrolux bilgi sayfası , Airfel bilgi sayfası

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba split klima için uygun bir yeriniz yoksa mobil klima tercih edilebilir ancak çok verimli oldukları söylenemez.
Dış ve iç ünitesi aynı kasa içinde bulunduğundan soğutma yaparken dışarı atması gereken sıcak hava için olan bacasını uygun şekilde bir yere bağlamak ve su giderini sürekli boşaltmak biraz zahmetli olabiliyor.
Ses olarak airfell olanı almanızı tavsiye ederim ancak ikisinden de ultra bir sessizlik beklemeyin.
Mobil klimalarda maalesef inverter özelliği bulunmuyor.
Çok uzun süreli kullanmayacaksanız bu mevsimlerde fazlasıyla ikinci el olanları bulabilirsiniz.

Merhaba split klima için uygun bir yeriniz yoksa mobil klima tercih edilebilir ancak çok verimli oldukları söylenemez.
Dış ve iç ünitesi aynı kasa içinde bulunduğundan soğutma yaparken dışarı atması gereken sıcak hava için olan bacasını uygun şekilde bir yere bağlamak ve su giderini sürekli boşaltmak biraz zahmetli olabiliyor.
Ses olarak airfell olanı almanızı tavsiye ederim ancak ikisinden de ultra bir sessizlik beklemeyin.
Mobil klimalarda maalesef inverter özelliği bulunmuyor.
Çok uzun süreli kullanmayacaksanız bu mevsimlerde fazlasıyla ikinci el olanları bulabilirsiniz.
Airfel db olarak düşük görünüyor ama sanki uzun ömür açısından elektrolüx tercih edilebilir gibi gelmişti bana.
Yazın sürekli açık kalacak sonuçta.
Siz kullandınız sanırım, airfele bi tık daha yaklaştım bu durumda.

Airfel db olarak düşük görünüyor ama sanki uzun ömür açısından elektrolüx tercih edilebilir gibi gelmişti bana.
Yazın sürekli açık kalacak sonuçta.
Siz kullandınız sanırım, airfele bi tık daha yaklaştım bu durumda.
Kullanmaktan ziyade benim mesleğim klima açıkcası ömür olarak bakacak olursanız hepsinin ömürü ortalama olarak aynı oluyor.
Servis olarak da düşünürsek airfell servisleri daha yaygın

Yeni konular

Geri
Yukarı