Elektirik kesildikten sonra internet gidiyor

Kenan06

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 4 gün önce modemim arızalandığından dolayı Türktelekom dan yeni modem aldım. Bu 4 gün içerisinde 2 kez elektriğim kesildi, kesildikten sonra modemin dls ve internet ışıkları yanmıyor ve modem arayüzünde bağlantı yok diyor.
Anca Türktelekom'u arayınca 1 gün içerisinde tekrardan geliyor internetim. Modem adaptörünü çıkarıp takma, hızlı kurulum yapma, dls kablosunu çıkarıp takma, fabrika ayarlarına döndürme gibi yöntemlerin hepsini denedim ama yine de düzelmiyor. Modemim daha 4 günlük. Sizce modem arızasımı yoksa Türktelekom dan kaynaklı bir hatamıdır bu ?

Elektrik gidip geldikten sonra yapıyorsa daha öncesinde bir sıkıntı yok ise modem arızası. Elektrik hatlarınızı kontrol ettirin elektrik gidip geldikten sonra modem kolay kolay bozulmaz.

Önceki modemimde böyle sorun yaşamıyordum. Bahsettiğin gibi teknik servis hallettikten sonra interneti sorunsuz kullanıyorum. elektrik 2 dakika kesintiye uğrarsa direk internette kesiliyor gelmiyor.

Arıza kaydı bırakın tekrar gelip baksınlar o zaman.

Teşekkürler, arıza kaydı oluşturdum zaten daha dönüş olmadı. Dün de oluşturmuştum o zaman erken dönmüşlerdi. Uzaktan halletiler ne yaptıklarını bilmiyorum. Bu sefer modem arıza tespiti yaptırıp modemi yeniletmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı