Elektrik kesintisi Laptop'a Zarar Verir mi?

Genelde akşamları bilgisayar açabiliyorum ve oyun oynamak için de dolayısıyla akşamı bekliyorum sabırsızlıkla. Bugün akşam da bilgisayarı açacaktım ki vazgeçtim. Hava inanılmaz gökgürültülü ve yağmurlu. Her an elektrikler kesilebilir yani. Zaten bir iki kere lamba karardı tam kesilmese de. Voltaj dalgalanması belli.
Şu anda da hala kararsızım. Böyle bi sebepten bilgisayar açmamak ne kadar doğru, abartıyor muyum yoksa yerinde bir tedbir mi alıyorum bilmiyorum. Eğer yerinde bir tedbirse; önümüz sonbahar, her hava bozduğunda bilgisayar açamayacağım. O halde bu cihaza niye bu kadar para verdim. Her zaman tüm şartlar uygun olöaz maalesef. Aklımda bir sürü soru..
Kısaca;
Elektrik kesintileri vs. laptop'a zarar verir mi?
Laptop markası Monster Abra A5 v15.4 bu arada.

Son düzenleme:
Şarj adaptörü orijinâl mi? Taktığın prizde topraklama var mı, uzatma kablosuna takıyorsan kablonun takılı olduğu prizde ve kabloda topraklama var mı? Batarya takılı mı? (takılı değilse tak.)

Adaptörünüz orijinal ise ve piliniz varsa sorun çıkmaz. Pil yoksa ve adaptörünüz kötüyse kötü şeyler yaşabiliyor. Bir arkadaşımın adaptörü bozulmuştu kullanmaya devam etti sonra batarya bozuldu mesela.

Şarj adaptörü orijinâl mi? Taktığın prizde topraklama var mı, uzatma kablosuna takıyorsan kablonun takılı olduğu prizde ve kabloda topraklama var mı? Batarya takılı mı? (takılı değilse tak.)
Şarj adaptörü orijinal. Prizde topraklama var mı bilmiyorum, o ne, var olup olmadığı nasıl anlaşılır onu da bilmiyorum. Uzatma kullanmıyorum. Batarya zaten gömülü.

Yeni konular

Geri
Yukarı